Express-Miejski.pl

Koncert Andrija Oksenberga już jutro. Wstęp wolny

Zamek na wodzie w Wojnowicach fot.: Radio Wrocław

W imieniu organizatorów Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, zapraszamy na koncert kameralny, który odbędzie się na Zamku na wodzie w Wojnowicach.

18 czerwca o godz. 18 rozpocznie się koncert na zamku. Głównym wykonawcą wieczoru będzie znakomity, młody klarnecista z Ukrainy: Andrij Oksenberg. Tego wieczoru wystąpią również Alina Melnik - fortepian (Mińsk, Białoruś) Anastazja Łukaszewicz - skrzypce (Mińsk, Białoruś) Katarzyna Krawczyk - wiolonczela (Polska) Beata Tasarz - skrzypce, altówka (Kraków, Polska). Wstęp na wydarzenie jest wolny jednak organizatorzy proszą o rezerwację miejsc.

Program koncertu:

  • Witold Lutosławski - Preludia taneczne na klarnet i fortepian
  • Krzysztof Penderecki - Trzy miniatury na klarnet i fortepian
  • Krzysztof Penderecki - Kwartet na klarnet i trio smyczkowe
  • Ludmiła Szukajło - Tryptyk na klarnet solo
  • Krzesimir Dębski - Landscape na klarnet i fortepian

Kilka słów o muzyku

Andrij Oksenberg zaczął zajmować się muzyką w 1998 roku, w klasie wykładowcy Nebogina I. B. w specjalności klarnet. Od 2007 roku jest absolwentem Charkowskiej Wyspecjalizowanej Muzycznej Szkoły Średniej z internatem w klasie zasłużonego działacza sztuki Ukrainy, profesora Ałtuchowa W. N. W 2012 roku ukończył ze stopniem magistra Charkowski Narodowy Uniwersytet Sztuk Pięknych im. Kotliarewskiego w klasie tego samego pedagoga. Uczestniczył w warsztatach klarnecistów Władimira Skorochodowa, Patricka Messiny.

Od 2012 roku jest wykładowcą fletu prostego i klarnetu w Zaporoskiej Dziecięcej Szkole Artystycznej Nr 1. Od 2013 roku jest artystą akademickiej orkiestry symfonicznej Zaporoskiej Filharmonii Obwodowej.

Uczestniczył w kilku konkursach i festiwalach muzycznych, w tym w Ogólnoukraińskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Sztuki Wykonawczej "Akordy Chortyci" w Zaporożu (2002, 2005 - dyplom laureata), otwartym konkursie młodych wykonawców przy Międzynarodowym Festiwalu Muzyczym "W odwiedzinach u Ajwazowskiego" w Teodozji (2002 - 3 miejsce, 2003 - 1 miejsce, 2006 - grand prix, 2007 - 1 miejsce) i wielu innych.

Był stypendystą Charkowskiej Fundacji Wspierania Młodych Talentów (2006 r.), zwycięzcą charkowskiego konkursu rejonowego "Młody człowiek roku - 2006" w kategorii "sztuka". Był inicjatorem i organizatorem szeregu koncertów muzyki kameralnej i w Zaporożu, wielokrotnie występował jako solista z orkiestrą. Dał dwa koncerty solowe w Zaporoskiej Filharmonii Obwodowej (2014, 2015). Był inicjatorem założenia kwintetu dętego na bazie Zaporoskiej Filharmonii Obwodowej (2013). Na koncertach muzyki kameralnej współpracował z takimi muzykami jak Iwan Pachota, Lidia Futorska, Wiktor Rekało, Stanisław Zubicki.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA