Express-Miejski.pl

Jutro w Malczycach odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański

Zdjęcie ilustracyjne fot.: UMiG Bardo

Podczas Nocy Świętojańskiej w Malczycach, która jest już jutro, odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański.

Organizatorami konkursu są Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do mieszkańców gminy Malczyce. Warunkiem uczestnictwa w nim jest przyniesienie wianka świętojańskiego w sobotę 17 czerwca do godz. 16 na stadion przy ul. Mickiewicza (prosimy przynosić do siedziby Klubu Sportowego LKS ODRA na stadionie). - Mile widziane będą panie w wiankach na głowach, przybyłe na festyn, prezentujące wykonane przez siebie wianki, które zostaną ocenione przez komisję powołaną przez organizatorów - informują organizatorzy konkursu.

Wianek powinien być wykonany ze świeżego materiału roślinnego, dobranego według tradycji Nocy Świętojańskiej (kwiaty, gałązki, liście i zioła). Wianki wykonane ze sztucznych kwiatów nie będą brały udziału w konkursie. Prace należy opisać imieniem i nazwiskiem autora/autorki. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów będzie obradować w sobotę od godz. 16.30 w miejscu imprezy plenerowej. - Będziemy oceniać estetykę projektu, oryginalność pomysłu, nawiązanie do tradycji, dobór materiałów i zgodność z wymogami regulaminu - wyjaśniają pracownicy.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się również 17 czerwca o godz. 17.30 na scenie.

em

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Jutro w Malczycach odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański

    2017-06-17 08:03:39

    gość: ~Ciut dalej niż Malczyce

    ostatnio dodany post

    Szkoda, że tylko mieszkańcy gminy Malczyce mogą zrobić wianki i dać na konkurs :(

REKLAMA