Express-Miejski.pl

Para nastolatków pomogła policji złapać przestępców

Przedstawienie teatralne w średzkim domu kultury fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Marta i Igor pomogli średzkiej policji w ujęciu trzech przestępców, którzy znaleźli fałszywe pieniądze przyczepione do wieży kościelnej w Środzie Śląskiej.

Podczas Święta Wina w Mieście Skarbów, nastolatki Marta i Igor znaleźli na wieży przy kościele św. Andrzeja w Środzie Śląskiej sakiewkę z fałszywymi banknotami. Znalezisko zanieści na pobliski komisariat policji. Niestety ciekawość nastolatków, chcących dowiedzieć się do kogo należały pieniądze mogła się skończyć tragicznie. Dziewczynę porwał jeden z przestępców i ukrył w tunelach pod pomnikiem Rolanda w Środzie Śląskiej. Na szczęście Igor z pomocą policji uratował dziewczynę i tym samym pomógł złapać przestępców.

Historia idealna na miejski kryminał? Dokładnie! Dariusz Rekosz kilka lat temu był w Środzie Śląskiej. Nasze miasto na tyle go urzekło, że postanowił napisać o nim kryminał "Tajemnica starej dzwonnicy". Mężczynę średzianie mogą kojarzyć głównie ze spotkaniami autorskimi, jakie prowadził w Środzie Śląskiej. Ostatnio prowadził spotkanie z Ewą Wachowicz.

Stworzyli przedstawienie na podstawie książki

Kryminał jaki napisał Rekosz, jest nieobowiązkową lekturą w średzkim gimnazjum. - Została ona przez nas zaadoptowana na potrzeby Szkolnego Koła Teatralnego. Sam autor nie krył radości z powodu wykorzystania dzieła do spektaklu, tym bardziej, że był obecny na naszej premierze - mówi jedna z opiekunek koła Marzena Marcinkowska, która wspólnie z Katarzyną Szybiak przygotowała uczniów do spektaklu. Dariusz Rakosz osobiście uczestniczył w premierze spektaklu i podziękował nauczycielkom za jego przygotowanie.

Szkolne Koło Teatralne działa przy średzkim gimnazjum już trzynaście lat. Jak przyznają opiekunki scenariusz spektaklu powstał w kilka wieczorów, podczas zimowych ferii. - Chciałyśmy zainteresować ludzi czymś co jest nasze. Historia o wieży kościelnej jest interesująca i jest nieobowiązkową lekturą naszych uczniów - opowiada Marzena Marcinkowska. Lektura jest nieobowiązkowa jednak nauczycielki zachęcają, swoich uczniów do jej przeczytania. - W spektaklu nie przedstawiłyśmy pełnej historii. Liczymy, że zaciekawił on na tyle uczniów by sami sięgnęli po książkę i ją do końca przeczytali - dodaje Katarzyna Szybiak i przyznaje, że dotychczas uczniom lektura się podoba.

Co ciekawie nastolatkowie, którzy kiedyś uczęszczali na zajęcia z koła teatralnego później wybierają się do szkół teatralnych, a ich przygoda z aktorstwem nie kończy się po gimnazjum. Jak przyznają nauczycielki Rekosza zaprosiły za pośrednictwem poratlu Facebook, który zgodził się od razu, aby przyjechać na premierę. - Na pewno nie jest to ostatni spektakl jaki przygotowałyśmy - dodają opiekunki.

Aktorzy w spektaklu: Marta Gacek, Igor Jaskulski, Natalia Ciszewska, Natalia Kowalska, Oliwia Winiarska, Maja Matusik, Julia Sowa, Justyna Czarnecka, Adrian Wagner, Kamil Kawalec, Justyna Kawka, Wanessa Bednarek i Weronika Ciesielska.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA