Z piekła do nieba – Mechanik Brzezina z awansem do okręgówki!

Mechanik Brzezina w lidze okręgowej! fot.: ph

Wydawało się, że po porażce z FC Academy Mechanik straci szansę na awans. Sytuacja jednak szczęśliwie się odwróciła i kolejna drużyna z powiatu dołącza do ligi okręgowej.

W sobotę 3 czerwca drużyna z Brzeziny podejmowała na własnym boisku wrocławski FC Academy. Do przerwy było 1:1, a bramkę dla Mechanika zdobył niezawodny Kamil Pirga. W drugiej połowie goście przeważali i zdobyli drugiego gola. W tych okolicznościach czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gospodarzy, którzy musieli grać w osłabieniu. Goście poszli za ciosem i zdobyli trzecią bramkę. Kilka minut później dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną otrzymał kolejny zawodnik z Brzeziny i Mechanik kończył ten mecz w dziewiątkę – Zasłużona porażka. FC Academy było lepsze a nam zabrakło piłkarskich argumentów. Chociaż przy stanie 1:2 pochopna czerwona kartka dla naszego zawodnika – komentuje trener Jacek Kucharski.

W tym momencie Mechanik miał 52 punkty i o dwa oczka wyprzedzała go ekipa FC Academy. Takie okoliczności sprawiały, że awans nie leżał już w rękach Brzeziny i bardzo się oddalił. Sytuacja zmieniła się jednak, kiedy Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zweryfikował mecz, jako walkower dla gospodarzy. Okazało się, że w składzie wrocławian zagrał zawodnik niezgłoszony do protokołu meczowego – Awansowaliśmy do okręgówki. Po prostu mieliśmy szczęście – komentuje krótko trener Kucharski.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Mechanik Brzezina jest pewny awansu do ligi okręgowej, ponieważ w następnej kolejce podopieczni Jacka Kucharskiego dopisują sobie trzy punkty za mecz z UKS Domanice (drużyna wycofała się z rozgrywek). Tym samym zachowają przewagę 4 punktów nad drugim zespołem przed ostatnią kolejką i mecz z wrocławskim Parasolem nie ma już znaczenia sportowego.