Express-Miejski.pl

Zmieniono kolejność występów gwiazd na imprezie w Lutyni. Sprawa trafi do sądu

Święto Lutyni 2017 fot.: anbo

W sobotę 3 czerwca w Lutyni odbyło się wielkie święto. Oprócz atrakcji dla dzieci przewidziano koncerty zespołów FlowRockin i Golden Life. 

Wydarzenia w Lutyni planowano od dawna. Przygotowano szereg atrakcji. Do niektórych elementów jednak część mieszkańców ma zastrzeżenia. Koncerty odbyły się nie w tej kolejności, w jakiej na plakatach informowali organizatorzy. Pierwszy na scenie o godz. 19 miał wystąpić zespół FlowRockin, natomiast godzinę później Golden Life. Oprócz tego dyskoteka pod gołym niebem prowadzona była przez innego, niż zapowiadany wcześniej DJ.

Zmieniona kolejność występów

O wyjaśnienie pomyłki podczas Święta Lutyni poprosiliśmy dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini - Małgorzatę Sidorską-Sujecką. - Impreza pod nazwą Święto Lutyni została zorganizowana przez firmę zewnętrzną, która wygrała zapytanie ofertowe. Nie jest to firma wzięta przez nas z łapanki, tylko z dużym doświadczeniem i znana nam. Nie byliśmy ogranizatorami - wyjaśnia dyrektor. W umowie z wykonawcą gmina miała zawarte takie aspekty jak czas trwania imprezy i godzinowy scenariusz kiedy i jakie zespoły rozpoczynają swoje koncerty.

Ostatecznie w sobotę jako pierwszy koncert dał zespół Golden Life, który miał wystąpić o godz. 20, a zaczął o 19. - Wykonawca nie dopełnił warunków umowy. W tej chwili wchodzimy z nim na drogę sądową. Nie cofniemy teraz czasu i nie zmienimy tego, co się stało. Możemy jedynie dochodzić odszkodowania od firmy. Przykro nam, że coś takiego się stało. Widzę jednak, że są osoby, które czują satysfakcję z tego, że impreza w Lutyni nie poszła zgodnie z zakładanym planem. Proszę mi wierzyć, że nikt nigdy celowo nie dopuściłby do strat wizerunkowych - mówi dyrektor Małgorzata Sidorska-Sujecka. 

anbo

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zmieniono kolejność występów gwiazd na imprezie w Lutyni. Sprawa trafi do sądu

    2017-06-05 15:02:33

    gość: ~wroclaw

    niektórzy extra przyjechali na Golden Life, a okazało się, że już grali...

  • 2017-06-05 15:12:41

    gość: ~nie fan

    @~wroclaw
    bo jezdzicie na jakies starocie :P

  • 2017-06-05 16:08:06

    gość: ~mieszkanka

    w zeszłym roku też syf - większości atrakcji zapowiadanych na plakacie nie było (m. in. eurobungee, dmuchańce dla dzieci) - wypadałoby się uczyć na błędach, a tu w tym roku znowu wpadka

  • 2017-06-05 16:20:35

    gość: ~babcia

    Specjalnie przyjechałam na występ wnuczki mimo,że scena stała pusta to dzieci występowały na trawie pod sceną.Nic nie było widać.A szkoda ,bo występ był bardzo udany.
    Ten sprzęt muzyczny można było przesunąć na boki i umożliwić dzieciom miejsce!

  • 2017-06-05 17:32:00

    gość: ~piotr

    dajcie spokój impreza była świetna. Wiele atrakcji dla dzieci, dobre jedzenie, nawet strażacy byli. Jeszcze Wam mało? listości

  • 2017-06-05 18:00:34

    gość: ~Damian

    Mi tam się podobało. Atrakcji dla dzieci było mnóstwo. Wybawiły się jak nigdy. I wszystko za darmo!!! Zawsze się marudy znajdą co im nic nie pasuje.

  • 2017-06-05 18:04:32

    gość: ~Hehe

    Tak wam źle było? To dlaczego siedzieliście do czwartej rano. Bidulki za karę was tam trzymali i Golden life do piwa nie zagrał.

  • 2017-06-05 18:37:17

    gość: ~Marta

    Tylu atrakcji każda miejscowość wam zazdrości ale w Lutyni oczywiście zawsze pretensje o wszystko. Popijawe chamską wam zrobić i piwo dać za darmo to wtedy będzie ok. Ile razy policja musiała w nocy interweniować, bo tylko się bili.To pokazuje jak się umiecie bawić.

  • 2017-06-05 20:14:08

    gość: ~mieszkaniec

    Szkoda tylko że nie było DJ tak swoją drogą i ludzie siedzieli do 4 rano bez muzyki... To chyba jest dowód na to ze Lutynia potrafi bawić sie nawet bez muzyki ( Ps. dziekuje za muzyke puszczaną z auta)

  • 2017-06-05 21:49:44

    gość: ~nieudolność

    Dziwne to tłumaczenie. Firma realizowała zadanie zlecone przez gminę. Gmina nie dopilnowała, a teraz kiedy mieszkańcy są niezadowoleni, mówią, że pójdą do sądu. To pokazuje nieudolność ludzi odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Mówienie jeszcze, że ktoś miałby być zadowolony z niepowodzenia, jest moim zdaniem przejawem bezsilności i próbą odwracenia uwagi od problemu.

  • 2017-06-05 22:05:24

    gość: ~tomek

    @~nieudolność
    gmina zleciła firmie wykonanie zadania. Mieli ich za rączki prowadzić? w końcu za coś zapłacili. Choć podejrzewam, że firma teraz nawet złotówki nie zobaczy za swoją spartaczoną robotę

  • 2017-06-06 03:11:25

    gość: ~Uufff

    Kto mądry zrozumie. Kto głupi nawet nie spróbuje.

  • 2017-06-06 03:14:10

    gość: ~No

    Idź uszynski zmień płytę bo się nudny robisz. Za robotę byś się wziął. Aaa i zmień skarpetki bo ci strasznie jedzie...

  • 2017-06-06 14:17:52

    gość: ~nieprzyjemny

    @~No Ten komentarz jest nieprzyjemny. Nienawiść jest straszna. Człowieku opamiętaj się. Uderz się w pierś i najlepiej przeproś pana Uszyńskiego za swoje nieprzyjemne komentarze, bo wiemy, że jest ich dużo więcej.

  • 2017-06-06 19:09:57

    gość: ~ z igły widły

    Komentarze oraz nakręcanie afery to sprawa Pana Uszyńskiego. Ludzie przecież to widać. Już nabrał doświadczenia jak namieszać w naszej gminie. Mieszkańcy Lutyni to wiecznie narzekają, pokrzywdzeni. Tak wam źle ?! Władze o was zapomniały? No to jest naprawdę straszne. Jak wam się udaje tam przeżyć,przecież nikt w was nie inwestuje? Słuchajcie dalej Szamana Wioskowego a rozwój miejscowości zagwarantowany- w alkoholizmie. A Panu "Wielkiemu Radnemu" życzę żeby wziął się za robotę, bo jak na razie to swoja postawa dobrego wizerunku nie zbudował a przede wszystkim żadnego stołka ważnego nie zagrzał. Wielcy obrońcy Pana Daniele zapamiętajcie te słowa - "krowa co dużo ryczy mało mleka daje".

  • 2017-06-08 07:34:34

    gość: ~Logik

    ostatnio dodany post

    Od czego jest ośrodek kultury i pani dyrektor?Nie potrafią sami zorganizować imprezy bez firmy zewnętrznej.Przecież od tego chyba są.Firmiezewnętrznej trzeba płacić niemałe pieniadze a ośrodek kultury powinien to zrobić w ramach obowiązków.