Express-Miejski.pl

Przebudowa najdłuższej drogi w powiecie trwa. Na jakim jest etapie?

Przebudowa ulicy Wrocławskiej w Rakoszycach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od kilku dni na ulicy Wrocławskiej w Rakoszycach trwa remont drogi powiatowej 2020D. Z dnia na dzień widok na placu budowy mocno się zmienia.

W zeszłym tygodniu z drogi na ulicy Wrocławskiej w Rakoszycach, w pierwszym etapie przebudowy został zdarty asfalt oraz z niektórych miejscach zdemontowany chodnik. Droga jest remontowana w związku z budową ścieżki rowerowej w kierunku Kulina i Cesarzowic. Utrudnieniem dla kierowców w trakcie robót jest brak możliwości przejazdu w kierunku Kulina. Jednak w godzinach wieczornych i rano, robotnicy umożliwiają dojazd do zespołu szkół.

Remont najdłuższej drogi powiatowej

- W tej chwili jesteśmy na etapie kładzenia na całej szerokości jezdni, pierwszej wiążącej i drugiej, ścieralnej warstwy nawierzchni bitumicznej - wyjaśnia wicestarosta Grzegorz Pierzchalski, który przyznaje, że inwestycja powiatu idzie sprawnie i bez opóźnień. - Między Rakoszycami, a Kulinem prace nadal trwają. Natomiast odcinek drogi między Cesarzowicami, a Kulinem jest już prawie gotowy - dodaje wicestarosta. Zrobienie drogi w kierunku Kulina ma zająć robotnikom kilka dni. Po zakończeniu prac, częściowo zamknięta zostanie droga na Budziszów, gdzie drogowcy będą przygotowywać nową nawierzchnię.

Radości z powstającej drogi nie kryją również mieszkańcy. - Cieszymy się, że ta droga jest robiona. Dla naszej wsi to ważna inwestycja i już potrzeba, bo droga wcześniej składała się z samych łat. No i chodniki nam zrobią, a to dobra wiadomość dla dzieci, które na pieszo idą do szkoły - mówi w rozmowie z nami jedna z mieszkanek Rakoszyc.

Nowe chodniki w trzech miejscowościach

Na całej długości drogi w Rakoszycach na ulicy Wrocławskiej będą nowe chodniki. - Jadąc od Budziszowa będą częściowo po prawej i lewej stronie. Dalej od skrzyżowania w kierunku Kulina nowe chodniki będą na miejscu istniejących. Natomiast w Kulinie i Cesarzowicach chodniki będą zrobione w przez całą miejscowość. Prace idą szybko i sprawnie - przyznaje Pierzchalski i dodaje, że droga 2020D to jedna z najważniejszych w powiecie. - To jest nasza najdłuższa droga. Zaczyna się w powiecie wrocławskim, a kończy na jaworskim. Przechodzi przez cały nasz powiat. Jej remont był dla nas sprawą priorytetową.

Wicestarosta jest również zadowolony z pracy wykonawcy drogi. - Firma Berger Baru na razie świetnie się spisuje. Nie mamy opóźnień, wręcz przewidujemy, że możemy szybciej zakończyć przebudowę dróg. Firma jest rzetelna i sprawdzona - mówi Grzegorz Pierzchalski. 

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przebudowa najdłuższej drogi w powiecie trwa. Na jakim jest etapie?

  2017-06-08 19:45:57

  gość: ~Mieszkaniec

  Wszystko fajnie tylko co z tymi zakrętami w kierunku Budziszowa? Jeszcze droga nie zrobiona a krawężniki juz powywracane bo sie ciężarówki nie mieszczą, można przecież poszerzyć te zakręty bo jeszcze nic straconego, a później będzie już za późno i będą po chodniku jeździć. Będą się później tłumaczyć taki był projekt.

 • 2017-06-09 08:33:15

  gość: ~do redakcji

  ostatnio dodany post

  co to za wyraz "skrzyżówki" nie ma czegoś takiego w Rakoszycach

REKLAMA