Express-Miejski.pl

Piłkarze z Malczyc zwyciężyli w powiatowych mistrzostwach

Drużyna Szymona Latały fot.: GM

W połowie jaka piłkarze ze szkoły podstawowej z Malczyc, pod opieką Szymona Latały, zwyciężyli w Mistrzostwach Powiatu Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej.

W turnieju udział brało siedem szkół z terenu powiatu średzkiego: Miękinia, Udanin, Szczepanów, Rakoszyce, Ciechów, Środa Śląska i Malczyce. W meczu finałowym piłkarze z Malczyc zdecydowanie pokonali chłopców ze szkoły podstawowej w Środzie Śląskiej 3:0. Tym samym wywalczyli sobie prawo reprezentowania powiatu w kolejnym etapie rozgrywek, które odbyły się 26 maja w Oławie - Finale Międzypowiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej.

Chłopcy w składzie: Marcin Siepietowski, Jakub Rędzio, Szymon Kuczkowski, Paweł Janik, Aleks Kantek, Łukasz Mucha, Mateusz Hamernik, Jakub Brzozowski i Marcin Górka, godnie reprezentowali nasz powiat. W sumie w zawodach wzięło udział 9 szkół, które rozstawione zostały w 3 grupach. - Nasza drużyna w grupie zmierzyła się ze szkołą podstawową z Prus, wygrywając 6:1 oraz ze szkołą z Oleśnicy remisując 1:1. Tym samym zajęła I miejsce w grupie i awansowała do mistrzowskiej. Niestety losowanie w tej grupie nie było łaskawe dla chłopców z Malczyc, grali dwa mecze pod rząd - opowiadają pracownicy gminy Malczyce.

W pierwszym meczu chłopcy zremisowali 1:1 ze szkoła podstawową z Marcinkowic. W ostatniej minucie meczu mogli przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę, ale zabrakło odrobinę szczęścia, piłka odbiła się od słupka i wyszła poza pole gry. - W drugim meczu, ewidentnie brakowało już sił i przegrali, ze zwycięzcą turnieju, Szkołą Podstawową z Milicza 0:3. Wszyscy chłopcy pokazali charakter i do samego końca, nie odpuszczając w żadnym meczu, walczyli o zwycięstwo w turnieju. Za to im bardzo dziękujemy i gratulujemy tak wysokiej pozycji - dodają pracownicy.

GM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA