Express-Miejski.pl

Wygrana Mateusza Cielepały i debiut Mariusza Kielesińskiego

Walka Mateusza Cielepały fot.: arch. prywatne

W niedzielę 28 maja w Brzezinach odbyła się Gala Boksu o Puchar Starosty Powiatu Brzezińskiego. Wzięli w nim udział dwaj bokserzy z klubu Glory Środa Śląska.

Mateusz Cielepała i Mariusz Kielesiński stoczyli walki jako seniorzy w kategori wagowej +91 kilogramów. Pierwszy z nich stoczył walkę z Damianem Piaseckim. - Mateusz coraz bardziej łapie luz w czasie walki. Zrobił ogromne postępy. To była kolejna walka i kolejny nokaut w jego wykonaniu. Sędzia przerwał walkę pokazując wyższość i lepsze umiejętności Mateusza - komentuje trener Radosław Pupin.

Z kolei dla Mariusza walka w Brzezinie była debiutem. Walczył tam z doświadczonym zawodnikiem z kadry Polski - Bartłomiejem Nowakiem, który w swojej karierze stoczył już ponad 30. pojedynków. - Mariusz przepracował bardzo dobrze okres przygotowawczy, lecz przegrał z doświadczeniem przeciwnika. Nowak miał bardzo duży problem, gdyż niemógł sobie poradzić z Mariuszem. Tylko punktował poszczególnymi ciosami, które były odbierane na szczelną gardę - opowiada trener i przyznaje, że Mariusz ma charakter i duszę wojownika. - Podszlifuje się troche żeby miał więcej luzu i bedzie wygrywać. Niczego mu nie brakuje, ma szybkość, odpowiednie warunki fizyczne i jak już wspominałem charakter, który jest nieodzowny do takiej dyscypliny jakim jest boks.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wygrana Mateusza Cielepały i debiut Mariusza Kielesińskiego

    2017-05-30 16:54:26

    gość: ~JG

    ostatnio dodany post

    W Brzezinach nie Brzezinie to jest różnica

REKLAMA