Express-Miejski.pl

Babiński z międzynarodowego turnieju wrócił ze złotem

Zawody wPleszewie fot.: Bogusław Boczniewicz

27 maja w Pleszewie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Central Poland Open Grand Prix Karate WKF.

W zawodach udział wzięło ponad 500. zawodników z 56. klubów z 9. krajów m.in. z Egiptu, Algierii, Indii, Litwy, Czech, Ukrainy, Turcji, Nepalu i Polski. Znakomicie spisał się w tych zawodach podopieczny senseia Bogusława Boczniewicza Bartłomiej Babiński, który wygrał rywalizację w kategorii kadetów. - W pleszewskich zawodach startowali wszyscy najlepsi zawodnicy tej kategorii wiekowej w Polsce. Bartek wygrał 5 walk. Cztery po 5:0 oraz 4:1 półfinałową z zawodnikiem z Bydgoszczy brązowym medalistą mistrzostw Europy Mateuszem Adametzem - opowiada trener Bogusław Boczniewicz. Po trzech złotych medalach wywalczonych przed tygodniem w Legnicy, Bartek dołożył kolejne złoto w Pleszewie.

Jak opowiada Bartek Grand Prix w karate WKF były jednymi z zawodów, na których był wysoki poziom. - Moja kategoria wiekowa była wymagająca. Miałem 5 walk. Pierwsza z zawodnikiem z Gniezna, kolejna z zawodnikem Ukrainy. Trzecią walkę miałem ze znajomym z Obornik Śląskich. Ją udało mi się wygrać po 5:0. Czwarta walka to półfinał z Mistrzem Polski kadetow w WKF, z moim kolegą z Bydgoszczy. Po naprawdę wymagającej walce wygralem 4:1. W finale zmierzyłem się ze znajomym, zawodnikiem z Bielska Białej - opowiada Bartek.

Młody karateka kolejne zawody ma na przełomie czerwca i lipca. - To jedne z najbardziej prestiżowych zawodów na świecie - Karate 1 Premier League w miejscowości Umag w Chorwacji. Jest to turniej połączony z 4-dniowymi treningami z mistrzami świata i 2-dniowymi zawodami - dodaje chłopak.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Babiński z międzynarodowego turnieju wrócił ze złotem

    2017-05-31 22:32:16

    gość: ~sołtys

    ostatnio dodany post

    BRAWO BRAWO BRAWO..... BARTEK JESTE NAJLEPSZY A GMINA ŚRODA ŚLĄSKA POWINNA DOCENIĆ TAKIE OSIĄGNIĘCIA GRATULACJE.

REKLAMA