Express-Miejski.pl

To oni stanęli na podium w zawodach lekkoatletycznych

Zwyciężczynie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

25 maja na stadionie miejskim w Środzie Śląskiej odbyły się XII Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce dla młodzieży szkolnej.

Ogranizatorem zawodów było gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej, a współorganizatorami Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, który ufundował medale, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej, który udostępnił stadion oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śl.

W zawodach wzięły udział ze Środzie Śląskiej, Szczepanowaie, Rakoszycach i Malczyc. W sumie wystartowało 145 uczniów. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze.

WYNIKI ZAWODÓW

Szkoły podstawowe (dziewczęta)

Bieg na 60m:

1. Samiec-Talar Karolina – SP 3 Środa Śl. – 7,9 sek.

2. Sadowska Amelia - SP 3 Środa Śląska -8,9

3. Zenka Michalina –SP 3 Środa Śląska – 8,9

Bieg na 300m:

1. Zenka Michalina - SP 3 Środa Śląska - 49,1

2. Janusz Zuzanna- SP 3 Środa Śląska- 49,2

3. Gontarek Marcelina - SP 3 Środa Śląska- 55,8

Bieg na 600m:

1. Sadowska Amelia – SP 3 Środa Śl. – 2:04,5 min.

2. Popławska Kornelia - SP 3 Środa Śl. – 2:06,4

3. Lipińska Laura- SP 3 Środa Śląska – 2:09,7

Skok w dal:

1. Samiec – Talar Karolina – SP 3 Środa Śl. – 4,85 m

2. Tomaszewska Martyna - SP 3 Środa Śląska - 4,09

3. Janusz Zuzanna - SP 3 Środa Śląska - 3,93

Rzut piłeczką palantową:

1. Lipińska Laura -SP 3 Środa Śląska- 29,5 m

2. Nowosielska Monika - SP 3 Środa Śląska - 24

3. Kopeć Oliwia - SP Rakoszyce - 23,5

Szkoły podstawowe (chłopcy)

Bieg na 60m:

1. Kubera Dawid - SP 3 Środa Śląska- 8,1 sek.

2. Dul Patryk - SP 3 Środa Śląska - 8,3

3. Pietryka Kacper- SP Rakoszyce- 8,3

Bieg na 300 m:

1. Dudek Jakub - SP 3 Środa Śląska - 51,0 sek.

2. Galica Olivier - SP Rakoszyce - 52,3

3. Niedzielski Filip - SP Rakoszyce - 55,4

Bieg na 1000m:

1. Czarnecki Kornel- SP 3 Środa Śląska- 3:19,5 min.

2. Dul Patryk - SP 3 Środa Śląska - 3:20,7

3. Dudek Jakub - SP 3 Środa Śląska - 3:23,7

Skok w dal:

1. Drążek Kacper - SP Rakoszyce - 4.00 m

2. Niedzielski Filip- SP Rakoszyce- 3,85

3. Wojdacki Piotr- SP Szczepanów- 3,83

Rzut piłeczką palantową:

1. Kubera Dawid - SP 3 Środa Śląska - 48,0 m

2. Sendyka Radosław - SP 3 Środa Śląska- 41,0 /40

3. Matusik Mikołaj - SP 3 Środa Śląska - 41,0 /30

Gimnazjum - dziewczęta

Bieg na 100m:

1. Sudoł Wiktoria - GM Środa Śl. - 14,3 sek.

2. Cieśla Natalia - GM Środa Śl.- 14,4

3. Waniak Karolina - GM Środa Śl. - 14,2 (czas z eliminacji, w finale 14,6 )

Bieg na 300m:

1. Waniak Karolina - GM Środa Śl. - 50,2 sek.

2. Smela Paulina GM Środa Śl. 52,5

3. Chodorowska Marta - GM Środa Śl.- 52,9

Bieg na 600m:

1. Bednarz Dominika - GM Malczyce 2:03,5 min.

2. Szumlas Emilia GM Środa Śl. 2:05,4

3. Zawadzka Magdalena GM Środa Śl. 2:16

Skok w dal:

1. Garbacik Paulina GM Rakoszyce - 4,02 m

2. Ciuba Dominika - GM Środa Śl.- 3,89

3. Perczyńska Nikol - GM Środa Śl.- 3,88

Pchnięcie kulą 3 kg

1. Milejska Roksana - GM Malczyce - 8,93 m

2. Sienkiewicz Domonika - GM Malczyce - 8,31

3. Ząbek Natalia - GM Rakoszyce - 7,35

Sztafeta 4x100m:

1. GM ŚrodaŚl. – 59,03 (Waniak Karolina, Cieśla Natalia, Sudoł Wiktoria, Ciuba Dominika )

2. GM Rakoszyce – 1:04 3. GM Szczepanów 1:08 ( Lis , Dziarmaga, Nowakowska, Drelinkiewicz)

CHŁOPCY Bieg na 100m:

1. Bugajski Paweł – GM Malczyce – 10,9 sek.

2. Sadkowski Kornel – GM Środa Śl. – 11,7

3. Orłowski Paweł – GM GM Malczyce – 12,0

Bieg na 300m:

1. Piela Patryk – GM Środa Śl. – 41,8 sek.

2. Dolak Paweł – GM Malczyce – 43,3

3. Mróz Miłosz – GM Środa Śl. 43,7

Bieg na 1000m:

1. Ondycz Piotr – GM Środa Śl. – 2.57,0 min.

2. Szumiłowski Mateusz – GM Malczyce – 3.05,8

3. Szatan Kacper – GM Środa Śl. – 3.12,4

Skok w dal:

1. Ondycz Piotr – GM Środa Śl. -5,38 m.

2.Jarzebiński Szymon – GM Środa Śl. – 5,04

3. Szczytowski Damian – GM Szczepanów - 5,00

Pchnięcie kulą 5kg:

1. Świtek Kacper – GM Środa Śl. – 10,60 m.

2. Ząbek Maciej – GM Rakoszyce – 10,01

3. Ziomek Artur – GM Malczyce – 9,50

Sztafeta 4x100m:

1. GM Środa Śląska – ( Babiński Bartłomiej, Kurek Aleksander, Kawalec Kacper, Sadkowski Kornel) - 51,4 sek.

2. GM Rakoszyce – 1.05,0 min.

em

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • To oni stanęli na podium w zawodach lekkoatletycznych

    2017-05-27 00:00:30

    gość: ~kibic

    ostatnio dodany post

    Brawo dla Karoliny Samiec-Talar. Rośnie nam w Środzie gwiazda lekkoatletyki, świetne wyniki!!!

REKLAMA