Express-Miejski.pl

Grała średzka młodzież - kolejne zwycięstwa zawodników Polonii

Spotkanie młodzików Polonii ze Ślęzą Wrocław fot.: MLKS Polonia Środa Śląska

W miniony weekend swoje mecze rozgrywały grupy młodzieżowe MLKS Polonia Środa Śląska. Sprawdź jak im poszło.

Juniorzy starsi trenera Mariusza Kargola w ten weekend pauzowali, a swój kolejny mecz zagrają w poniedziałek 29 maja w Wołowie. Na dwie kolejki przed końcem, z przewagą 7 punktów nad drugimi Błękitnymi Jerzmanowo, zawodnicy Polonii prowadzą w tabeli i sa pewni awansu do Ligi Okręgowej Juniorów Starszych.

Juniorzy młodsi trenera Samca-Talara, którzy przyzwyczaili swoich kibiców do wysokich zwycięstw, wygrali w Strzelinie 1:5. - Od początku narzuciliśmy przeciwnikowi swój styl gry i stwarzaliśmy groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Agresywnie grający i głęboko cofnięci gospodarze oraz bardzo nierówna murawa nie pozwalała na dokładną gre na jeden kontakt i dlatego na bramki trzeba było trochę poczekać. Dwie bramki Kuby Szafrana i jedna Piotrka Samca-Talara oraz gol Strzelina i wygrywaliśmy do przerwy 1:3. Pełna kontrola i kolejna 2 bramki Michała Biszczaka w drugie połowie i pewnie oraz zasłużenie wygrywamy kolejne spotkanie, które przybliża nas do upragnionego mistrzostwa we wrocławskie klasie okręgowej - komentuje trener Sławomir Samiec-Talar.

Trampkarze Piotra Jobczyka na własnym boisku pokonali Piast Żerniki 4:0 w ramach Okręgowej Ligi Trampkarzy. Po dwie bramki dla średzkiego zespołu zdobyli Ondycz oraz Bieliński. Zespół Polonii jest liderem swojej grupy.

Młodziki Grzegorza Żerelika wygrały na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław 1:4. - Mecz był trudny i zacięty, szczególnie w pierwszej połowie. Rzutu karnego nie wykorzystał Cyryl Sokołowski - opisuje mecz trener Żerelik. Pomimo niepowodzenia przy jedenastce Cyryl Sokołowski zdobył dwie bramki, a po jednej dołożyli Łukasz Bolek i Wiktor Chorążewski z rzutu karnego. Po tym meczu młodzi zawodnicy Polonii zajmują 4. miejsce w tabeli Okręgowej Ligi Młodzików, lecz mają jeszcze dwa zaległe spotkania w stosunku do drugiej drużyny.

ph

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA