Express-Miejski.pl

Te imprezy polecamy na weekend

Plakat fot.: em

Nadchodzący weekend będzie obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych. Na co warto się wybrać? Podpowiadamy.

W sobotę polecamy wybrać się na godz. 18 do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej na wystawę "Rodem z Łukowca". Jej organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej oraz muzeum regionalne. To nie wszystko co oferuje tego dnia muzeum. W ramach Nocy w Muzeum o godz. 20 odbędzie się występ laureatów XVII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem była szkoła podstawowa w Środzie Śląskiej.

O godz. 21:30 rozpocznie się wieczór autorski Zbigniewa Niedźwieckiego. Dla tych, którzy lubią wysokości o godz. 23:30 będzie można wejść na wieżę św. Andrzeja. - Od godz. 19 do 23:30 będzie można zwiedzać muzeum. Nie zabraknie również poczęstunku - dodają organizatorzy. Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2017 r.

Koncert muzycznej gwiazdy i wieczór kabaretowy

20 maja w runku w Środzie Śląskiej o godz. 18 rozpocznie się koncert Rootzmans. Po zespole na scenie wystąpi Małgorzata Ostrowska z zespołem. Dzień później 21 maja będzie prawdziwą ucztą dla fanów kabaretów. Tego wieczoru będziemy mogli zobaczyć występy takich gwiazd jak Marcin Daniec, Kabaret K2, Kabaret Skeczów Męczących. Całą galę poprowadzą członkowie kabaretu Nowaki.

Sportowy akcent

W niedzielę 21 maja w Wilszynie odbędzie się impreza dla fanów sportu. Śniadanie (na czas) Mistrzów rozpocznie się o godz. 9 wyścigiem kolarskim. O godz. 12 zostaną wręczone nagrody za wyścig. Będzie też coś dla fanów biegów. O godz. 13 rozpocznie się bieg charytatywny na dystansie 10 kilometrów, a pół godziny później będzie można pobiec zespołowo na dystansie 3 kilometrów. Nie zabraknie tego dnia atrakcji dla najmłodszych uczestników w tym dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód czy fotobudka i malowanie twarzy.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA