Express-Miejski.pl

Sara Szafrańska zwyciężyła w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Konkurs recytatorski w średzkim gimnazjum fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

18 maja w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyła się X. jubileuszowa edycja konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 17 uczniów.

W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Rakoszycach, Środy Śląskiej, Miękini, Malczyc, Lutyni, Ciechowa i Kostomłot. Uczestnicy zaprezentowali utwory św. Jana Pawła II. - Cieszymy się, że nasz konkurs cieszy się takim zainteresowaniem i co roku gościmy uczniów i nauczycieli ze szkół całego powiatu. I choć teksty napisane przez Karola Wojtyłę – Jana Pawła II bywają trudne i wymagające, to młodzież podejmuje się trudu interpretacji - mówiły organizatorki.

Na początku uczniowie gimnazjum. im. Jana Pawła II pod kierownictwem katechety, Łukasza Supernata , wystąpili w krótkim montażu słowno-muzycznym przygotowanym z okazji urodzin papieża. 

Pięciu najlepszych

Jury w składzie Wioletta Konowrocka-Kassjan, nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Środzie Śląskiej. Od lat prowadzi Koło Recytatorskie, przygotowuje uczniów do konkursów, zna warsztat i wyznaczniki dobrej recytacji. Uczestników oceniała również Katarzyna Stępniak, która na co dzień związana jest z oświatą i kulturą. Ostatnim z jurorów był ks. Grzegorz Kopij.

Decyzją jury pierwsze miejsce zajęła Sara Szafrańska z gimnazjum z Malczyc, która zaprezentowała utwór "Szymon z Cyreny". Drugie miejsce zajął Filip Łukasik z gimnazjum z Lutyni z utworem "Cierpienie", a trzeci był Emil Szydłowski "Robotnik z fabryki samochodów", również z Lutyni.

Wyróżnienie otrzymały Paulina Rześniowiecka i Natalia Ciszewska z gimnazjum ze Środy Śląskiej.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA