Express-Miejski.pl

Tytuł Primus inter Pares przyznano Marcie Gacek

Jubileuszowy konkurs matematyczny fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

51 uczestników zmierzyło się 17 maja w X edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego. Dla kogo zmierzenie się z królową nauk było niczym "bułka z masłem"?

Maj jest miesiącem obfitym w konkursy i olimpiady. Po raz kolejny w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej, odbył się konkurs matematyczny. Do udziału w nim, zaproszenie dostały wszystkie gimnazja z terenu powiatu średzkiego. Test został podzielony na dwie części: zadania zamknięte i otwarte. Łącznie gimnazjaliści mogli uzyskać 30 punktów. - Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, ale i liczba uczestników się zwiększa - mówi nauczycielka matematyki w średzkim gimnazjum, Ewa Gacek.

W przerwie, kiedy nauczyciele sprawdzali testy uczestników, organizatorzy przygotowali małą niespodziankę. Występy wokalne i taneczne są już wizytówką gimnazjum w Środzie Śląskiej, zwłaszcza wykonywane przez uczniów tradycyjne tańce polskie. To właśnie one były podziwiane przez zaproszonych gości: burmistrza Adama Rucińskiego, dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Krzysztofa Perygę oraz sponsorów nagród Sylwię i Dariusza Hamkało. 

Zwycięzcy trzech kategorii

Nagrody przyznano w trzech kategoriach. W klasach I zwyciężczynią okazała się Dominika Ciuba z gimnazjum w Środzie Śląskiej. Drugie miejsce zajęła Amelia Milik z Ujazdu Górnego, a trzecie Magdalena Magryś z Miękini.

W kategorii klas II pierwsze miejsce zajęła Marta Gacek ze Środy Śląskiej, która uzyskała najwyższą liczbę punktów w konkursie - 28 punktów na 30 możliwych do zdobycia. Dzięki temu wynikowi Marcie przyznano tytuł Primus inter Pares. Drugie miejsce zajął Michał Misiuna ze Środy Śląskiej, a trzecie Jakub Hamkało, również ze Środy Śląskiej.

Wśród uczestników z klas III zwycięzcą został Mateusz Pełechaty . Drugie miejsce na podium zajęła Laura Gulczewska, a trzecie Marcel Tacikiewicz. Wszyscy są ze Środy Śląskiej. - Jestem dumna, że nasi uczniowie tak świetnie poradzili sobie w tym konkursie i zajęli tyle miejsc. Wkładamy z nimi w ich naukę wiele pracy i takie konkursy są dla nas jej zwieńczeniem i nagrodą - dodaje matematyczka Ewa Gacek.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA