Express-Miejski.pl

Nowa szkoła w Lutyni pnie się w górę

Budowa w Lutyni fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Widok na placu budowy przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni, dość szybko ulega zmianie. Na jakim etapie jest realizacja projektu nowej szkoły?

Kompleks oświatowy w Lutyni, to jedna z najważniejszych inwestycji gminy Miękinia w ostatnim czasie. - Informujemy, że prace postępują zgodnie z planem. Obecnie montowany jest stelaż dachowy na hali widowisko-sportowej oraz więźba dachowa na budynku przedszkola. Ponadto rozpoczęto prace związane z drogą dojazdową do szkoły od ulicy Polnej - informują pracownicy gminy.

Postępy na budowie obserwują również sami mieszkańcy Lutyni. - Obok budowy nowej szkoły chodzę z moją córką do parku na spacer. Widok zmienia się tutaj bardzo szybko. Przyznam szczerze, że nie możemy się już doczekać efektu końcowego - mówi w rozmowie z nami pani Magda.

Pierwszy dzwonek na lekcję w nowym budynku usłyszymy już w przyszłym roku. - W nowej szkole uczniowie rozpoczną naukę we wrześniu 2018 roku. Powstały obiekt zapewni bardziej komfortowe warunki do pracy i nauki, a co najważniejsze wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa. Kompleks oświatowy będzie nie tylko miejscewm do nauki. Mieszkańcy będą mogli spędzać tam wolny czas korzystając z boisk sportowych oraz placu zabaw - podsumowuje wójt gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn.

Pięć dotacji na 10 mln złotych

Gmina na budowę nowej szkoły dostała już 5 dotacji. Pierwsza z nich to 1,8 mln złotych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali sportowej. Kolejna to 2 mln złotych na budowę przedszkola oraz 4,5 mln złotych na budowę szkoły. Gmina pozyskała również dofinansowanie na drogę do kompleksu oświatowego w Lutyni. - Dotacja w wysokości prawie 600 tys. złotych przeznaczona zostanie na budowę I etapu drogi - informują pracownicy gminy. Łącznie gmina otrzymała wsparcie finansowe na kwotę ponad 10 mln złotych na budowę kompleksu. 

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA