Express-Miejski.pl

Osobówka zderzyła się z motocyklem. Kierowca zabrany przez śmigłowiec LPR [aktualizacja]

Wypadek na DK94 fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do zdarzenia doszło 17 maja na drodze krajowej nr 94 za Środą Śląską w kierunku Proszkowa. W wypadku poszkodowana została jedna osoba.

Zgłoszenie o zdarzeniu średzcy strażacy dostali około godz. 14. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy: dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze ze Środy Śląskiej i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukówka. Na miejscu była również policja i służba drogowa. - W wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa na drodze doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Kierujący mężczyzna został poszkodowany i zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - wyjaśnia dużyrny stanowiska kierowania PSP Środa Śląska.

64-letni mężczyzna kierujący motocyklem, jadąc w kierunku Prochowic i wykonując manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu ciężarowego nie zdążył zahamować i uderzył w pojazd marki Skoda. - Osobówka jechała przed pojazdem ciężarowym i wykonywała manewr skrętu w lewo. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących - obaj byli trzeźwi. Motocyklista nie korzystał z pomocy medycznej, natomiast kierujący Skodą został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji. Pojazdy zabezpieczono pomocą drogową na parking policyjny.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Osobówka zderzyła się z motocyklem. Kierowca zabrany przez śmigłowiec LPR

    2017-05-17 17:38:07

    gość: ~laura

    ostatnio dodany post

    same nieszczęścia ostatnio :/

REKLAMA