Express-Miejski.pl

Mężczyzna mieszkający w Brzezince Średzkiej uprawiał konopie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Średzcy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Brzezinki Średzkiej (gm. Miękinia), który w pomieszczeniu gospodarczym uprawiał konopie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na jednej z posesji na terenie gminy Miękinia ujawnili w jednym z pomieszczeń gospodarczych nielegalną uprawę konopi indyjskich. - Zabezpieczyli 6 roślin oraz przedmioty służące do ich uprawy w postaci lampy, sterownika i folii aluminiowej. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który przyznał się do uprawy roślin tłumacząc, że to jedynie na własny użytek - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji. 

30-latek odpowie za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Trafił już do aresztu. - Mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności - dodaje rzeczniczka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste. Czyn ten to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

em

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mężczyzna mieszkający w Brzezince Średzkiej uprawiał konopie

  2017-04-22 08:59:13

  gość: ~nos

  policja moze się poszczycić ujęciem kolejnego "groźnego przestępcy" żenada !!!

 • 2017-04-23 07:52:56

  gość: ~Wrocławianka

  ostatnio dodany post

  Według mnie polskie prawo jest zbyt surowe i powinniśmy wprowadzić zmiany. Czy holendrom wyszły na zle takie kroki? Dopuszczalność do 5g na osobę (użytek własny) plus możliwość hodowli 2 czy 3 roślinek na posesji własnej. Coś pięknego. A tymczasem monopolowe wyrastają jak grzyby po deszczu.. Dla mnie nieporozumienie.

REKLAMA