Express-Miejski.pl

Średzcy gimnazjaliści są już po pierwszej części egzaminu

Egzamin w gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

19 kwietnia rozpoczął się trzydniowy egzamin gimnazjalny, który sprawdzi wiedzę uczniów z przedmiotów ścisłych, humanistycznych i języków obcych.

W gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej o godz. 9 uczniowie przystąpili do pierwszej części egzaminu i rozwiązali test z zakresu wiedzy o społeczeństwie i historii. O godz. 11 rozpoczęli test z języka polskiego. W średzkim gimnazjum do tegorocznego egzaminu przystąpiło ponad 100 uczniów.

W przerwie między egzaminami zapytaliśmy uczniów jak poradzili sobie z piewszym testem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Większość z nich zgodnie stwierdziła, że pytania były łatwe, a zagadnienia, o które pytano omawiali na zajęciach. - Dzisiaj nie stresowałam się aż tak bardzo. Myślę, że ciężej może być jutro kiedy będziemy pisać test z matematyki - mówiła jedna z gimnazjalistek.

Kolejne egzaminy w czwartek i piątek

Jutro na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie w pierwszym bloku znajdą zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostaną 60 minut,a z drugiego 90 minut.

W piątek egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut. Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym i on także potrwa godzinę.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA