Express-Miejski.pl

Doszli do porozumienia. Oddział pediatryczny nie zostanie zamknięty

Szpital w Środzie Śląskiej fot.: em

Tuz przed świętami informowaliśmy o tym, że PHM wypowiedział umowę NFZ na prowadzenie oddziału pediatrycznego w szpitalu Środzie Śląskiej.

Na początku kwietnia do Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu wpłynęło pismo z PHM, w którym poinformowano o wypowiedzeniu umowy.

Frima, która prowadzi szpital w Środzie Śląskiej, wypowiedziała NFZ umowę na prowadzenie oddziału pediatrycznego. - Wypowiedzenie umowy otrzymaliśmy na początku kwietnia, w efekcie czego umowa ze spółką miała obowiązywać do 30 kwietnia. Po tym okresie pediatria miała przestać funkcjonować - informuje Joanna Mierzwińska rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału NFZ.

Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną takiej, a nie innej decyzji właściciela szpitala, były złożone przez pracowników oddziału wypowiedzenia. 19 kwietnia z personelem szpitala oraz przedstawicielami PHM spotkał się starosta powiatu Sebastian Burdzy.

- W wyniku rozmów doszliśmy do porozumienia, że załoga wycofa wypowiedzenia, a spółka kontynuować będzie prowadzenie oddziału. Negocjacje zakończyły się sukcesem. Szpital w obecnym kształcie na pewno funkcjonować będzie do końca czerwca - informuje szef powiatu. 

W rozmowie z nami rzeczniczka NFZ przyznała, że starosta rozmawiał już z dyrektorem funduszu i wszystko jest na dobrej drodze, aby sprawa została zakończona pomyślnie dla mieszkańców powiatu. - Czekamy na ostateczne pismo w tej sprawie z PHM - dodaje. 

Co dalej?

Kontrakt pomiędzy PHM a NFZ na prowadzenie oddziału pediatrycznego w Środzie Śląskiej zakończy się pod koniec czerwca. - Od 1 października wprowadzona zostanie ustawa dotycząca opieki zdrowotnej, tworząca tzw. sieć szpitali.  Zakłada ona, że placówki, które spełnią warunki i zakwalifikują się do tej sieci, uzyskają stuprocentową gwarancję zawarcia umowy z NFZ. Do tego czasu wszystie umowy z NFZ będą aneksowane. Tak będzie i ze szpitalem w Środzie Śląskiej - informuje Joanna Mierzwińska.

em

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Doszli do porozumienia. Oddział pediatryczny nie zostanie zamknięty

  2017-04-19 12:50:36

  gość: ~starosta

  rzutem na tasme bo opozycja by go spalila na stosie

 • 2017-04-19 13:18:52

  gość: ~czym się chwalić

  To tylko przedłużenie ,będącego w agonii ostatniego oddziału.Na dłuższą metę to problemu nie rozwiązuje!!

 • 2017-04-19 13:52:33

  gość: ~dobre i to

  @~czym się chwalić
  jest czas zeby cos wymyslec sensownego

 • 2017-04-19 13:54:23

  gość: ~mieszkam tu

  nic nie wymyślą. /Jakby coś sensownego mieli zrobić to już dawno by to zrobili. Czarno to widzę..

 • 2017-04-19 13:54:57

  gość: ~Adam

  Panie starosto, litości. Do jakiej sieci może wejść nieistniejący szpital? A pracownikom zapłacili? Ile pan przepracował w życiu czasu bez wyplaty?

 • 2017-04-19 14:22:55

  gość: ~jola

  Panie starostwo my Pana poparliśmy, ale nie tego się spodziewaliśmy...

 • 2017-04-19 14:39:07

  gość: ~nie do wiary

  co Wy piszecie!? Czy to ma sens? Co w opisanej sprAWIE JEST KORZYSTNE DLA MIESZKAŃCÓW? Jeden miesiąc działania szpitala!!! A co z dziećmi które zachorują w czerwcu?To jakaś groteska!

 • 2017-04-19 15:17:42

  gość: ~mieszkaniec

  @~nie do wiary
  no chyba lepiej ze jest pediatria jak mialoby jej nie być? no i czytaj ze potem przedluza umowe z NFZ

 • 2017-04-20 14:29:52

  gość: ~Informacja

  ostatnio dodany post

  Skandal!!! Taki ładny, taki mądry, taki dobry, takie duże poparcie!!! I co macie teraz z tego? Miało się wszystko wyjaśnić w marcu/kwietniu, tak zapewniał starosta jak go chcieli odwołać. No to macie nie odwołaliście go i dalej siedzi bierze kolosalną kasę, a podstawowe działania nie są wykonywane. Ten Pan to tylko kasę bierze i uprawia politykę... PO się tylko dla niego liczy, nie dobro powiatu.

REKLAMA