Express-Miejski.pl

Bezpieczne święta. Strażacy odnotowali tylko trzy zdarzenia

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

W ciągu ostatnich trzech dni na dolnośląskich drogach doszło do wielu wypadków. W wielu z nich były śmiertelne ofiary. Na średzkich drogach było znacznie bezpieczniej.

W poniedziałek 17 kwietnia około godz. 13.50 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych marki Renault i Citroën. Do zdarzenia doszło na ul. Górnej w Środzie Śląskiej. - W zdarzeniu poszkodowany został 65-letni mężczyzna, który był przytomny i poruszał się o własnych siłach. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, założyli kołnierz usztywniający i opatrunek na otarty naskórek na głowie - informuje Dariusz Domaradzki z PSP Środa Śląska.

Z samochodów nie wyciekały płyny ekspoatacyjne. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów i kierowanie ruchem do czasu przyjazdu policji. - Zniszczeniu uległ przód i lewy bok Renault i lewa strona Citroena. Straty oszacowano na około 2 tys. złotych - dodaje rzecznik.

Pożar na cmentarzu w Piotrowicach

W niedzielę około godz. 16 w Piotrowicach (gm. Kostomłoty) na cmentarzu doszło do pożaru 15 sztuk tuj. Płonące drzewka znajdowały się bardzo blisko pomników. - Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 12.30. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kostomłot. Strażacy w natarciu podali jeden prąd wody na płonące drzewka - informuje Dariusz Domaradzki. Spaleniu uległo 15 sztuk tuj. - Do pożaru mogło dojść przez znicze. Straty oszacowano na około 500 złotych - wyjaśnia rzecznik. 

Pożar w Konarach

15 kwietnia informowaliśmy o pożarze komory silnika samochodu osobowego marki Citroen. Samochód znajdował się blisko miejscowego kościoła. Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu na płonący pojazd.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA