Express-Miejski.pl

Antoni to 6-krotny laureat wojewódzkiego konkursu zDolnego Ślązaka

Antoni to 6-krotny laureat wojewódzkiego konkursu zDolnego Ślązaka fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na codzień uczęszcza do III klasy gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu. Jest skautem i uwielbia programować.

Antoni Śmidoda to mieszkaniec miejscowości Lisowice (gm. Kostomłoty), który w prestiżowym konkursie zDolny Ślązak został 6-krotnym laureatem. Wśród dziesięciu kategorii przedmiotowych Antek był najlepszy w języku polskim, chemii, geografii, histori, matematyki i fizyki. Dla gimnazjalisty najtrudniejszą częścią konkursu był finał z geografii natomiast najłatwiejszy i najpewniej się czuł w części ustnej z języka polskiego. - Jestem z siebie bardzo zadowolony i myślę, że dobrze mi poszło. Najbardziej się chyba cieszę z tego, że nie muszę pisać egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej - mówi Antek.

Wygrana w konkursie zwalnia laureata do pisania egzaminu gimnazjalnego z przedmiotu, z którego został nagrodzony. Ponieważ Antoni został laureatem z przedmiotów zarówno ścisłych jak i humanistycznych, będzie musiał napisać test tylko z języków obcych: angielskiego i niemieckiego. - Po ukończeniu gimnazjum chciałbym pójść do liceum nr 14 we Wrocławiu na profil matematyczno-fizyczny - dodaje chłopak.

Pasjonat programowania i uczeń szkoły muzycznej

Ulubionymi przedmiotaki Antka w szkole jest chemia i historia. Na półrocze miał średnią 5,38. - Syn do szkoły podstawowej chodził do Karczyc. Już tam nauczycielki przyznały, że Antek szybko chłonie wiedzę. On naprawdę lubi się uczyć i chłonie informacje jak gąbka. Najbardziej jesteśmy pod wrażeniem tego jak szybko i sprawnie mu idzie. Jest ciekawy świata i to nas cieszy - przyznaje mama Antka, Małgorzata Piszczoch-Śmidoda. Po kim chłopiec jest tak uzdolniony? Rodzice wspólnie przyznają, że ich syn ma coś z każdego z nich.

Chłopak jest skautem, lubi programować, słuchać muzyki. Oprócz nauki Antka pasją przez wiele lat była muzyka, chodził do szkoły muzycznej, gdzie grał na fortepianie. - Lubię programować i traktuję to jako rozrywkę. Po szkole chodzę na fakultety uzupełniające, kółko matematycznę na wrocławską politechnikę - dodaje chłopiec.

Antkowi życzymy dalszych sukcesów i trzymamy za niego kciuki w następnych konkursach.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA