Express-Miejski.pl

Uczcili kolegę. Zagrali I Memoriał im. Dariusza Szewczyka

Memorniał im. Dariusza Szewczyka w Komornikach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 9 kwietnia na boisku sportowym w Komornikach odbył się I Memoriał im. Dariusza Szewczyka. Jego pomysłodawcą jest Rafael Gadzała, prezes LKS Pagel Komorniki.

W ramach memoriału odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami LKS Pagel Komorniki oraz oldboyami Polonii Środa Śląska. Pomimo towarzyskiego wymiaru spotkania na murawie nie zabrakło walki oraz emocji. W ekipie Polonii wystąpił gościnnie syn Dariusza Szewczyka – Ksawery, który nieźle poradził sobie pomiędzy dużo starszymi rywalami zdobywając nawet jedną z bramek.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz złożyli podpisy na koszulce, którą otrzymała rodzina Dariusza. Memoriał zakończył się wspólnym grillowaniem. Wydarzenie odbyło się w porozumieniu z prezesem Polonii Mariuszem Kargolem oraz prezesem Rady Miejsko-Gminnej Zrzeszenia LZS Arkadiuszem Gruszczyńskim.

Dariusz Szewczyk zmarł tragicznie w 2014 roku podczas zawodów rowerowych. - Darek Szewczyk był nie tylko wspaniałym piłkarzem, ale również miłym i sympatycznym człowiekiem, dobrym sąsiadem i takiego go zapamiętałem. Pomysł zorganizowania takiego memoriału zrodził się w mojej głowie już dawno, postanowiłem więc wcielić go w życie – opowiada Rafael Gadzała. - Mam nadzieję, że memoriał będzie odbywać się cyklicznie – kończy Gadzała.

Pagel Komorniki - Old-boye Polonia Środa Śląska 3:3
Bramki: Olszewski, Deryło A., Grudziński A -  Szewczyk, Janus, Sikorski.

Skład Polonii Środa Śląska: Pietrzak, Lecki, Żurek, Sikorski, Kozak, Szewczyk, Orlik, Wenderski, Jobczyk, Kargol, Ruciński, Szweda, Janus, Kozak.

Skład LKS Pagel Komorniki: Sadowy, Kalisz, Deryło G., Kulesza, Miszczyk, Małek, Deryło A., Kogut, Grudziński, Drozd, Olszewski, Maślak, Padziński.

ph

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA