Express-Miejski.pl

Tylko do końca kwietnia będzie działał oddział pediatryczny w Środzie Śląskiej

Szpital w Środzie Śląskiej fot.: anha

Na początku kwietnia do Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu wpłynęło pismo z PHM, w którym firma poinformowała o rozwiązaniu umowy.

Frima, która prowadzi szpital w Środzie Śląskiej wypowiedziała NFZ umowę na prowadzenie oddziału pediatrycznego. - Informację o rozwiązaniu umowy otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu. Umowa ze spółką będzie obowiązywać do 30 kwietnia. Po tym okresie pediatria przestanie funkcjonować - informuje Joanna Mierzwińska rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału NFZ.

Umowa pomiędzy PHM a NFZ obowiązuje jeszcze do czerwca 2017 roku. W jej ramach w Środzie Śląskiej zapewniona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna, Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna (AOS) w zakresie poradni ginekologii, chirurgii ogólnej, okulistyki, otolaryngologii, rehabilitacja w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej, stomatologia w zakresie ortodoncji dla dzieci, protetyki, stomatologii ogólnoustrojowej, opieki paliatywnej i hospicyjnej w zakresie hospicjum domowego.

O sprawie będziemy Państwa na bieżąco informować.

anbo

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Tylko do końca kwietnia będzie działał oddział pediatryczny w Środzie Śląskiej

    2017-04-14 13:21:43

    gość: ~Pawlak

    MASAKRA............pieniądze ważniejsze niż życie i zdrowie...takie to czasy

  • 2017-04-14 15:08:28

    gość: ~matka

    gdzie teraz nasze dzieci będą leczone?

  • 2017-04-14 16:15:49

    gość: ~Adam

    @~matka
    Pytanie do pana starosty. A pan Pisarek broniac stołka dla starosty mowil ze po co szpital stary skoro nowy zachwyca na Stablowicach...

  • 2017-04-16 08:05:21

    gość: ~jor

    @~Adam
    Byłem na badaniach w szpitalu na Stabłowicach.Masakra karetka przywiozła mnie o godz 9 a zabrała mnie o godz 21 .Wykonano jedno badanie na tomografie i pooglądało mnie dwóch lekarzy.Cały dzień na noszach z butelką swojej wody i leżąc na korytarzu to moje miłe wspomnienia .

  • 2017-04-14 16:56:35

    gość: ~mieszkanka

    no i co teraz będzie? zostaniemy zupełnie bez opieki?

  • 2017-04-14 17:00:16

    gość: ~leon

    no pięknie nasi rządzący zadbali o Nasze zdrowie
    żeby miasto powiatowe było bez opieki zdrowotnej ????
    w mieście odbywają się często imprezy masowe, mamy strefę ekonomiczną, na DK nr 94 co rusz są wypadki a szpitala brak...
    kto o to zadbał ? starosta ? jaki miał w tym interes ?

  • 2017-04-14 17:34:14

    gość: ~michal

    a pan sebastian na nic nie ma pieniedzy. A dziwnym trafem wlasnie chwalił sie Centrum Kultury Alternatywnej - bezpłatne dla wszystkich. Ile to bedzie kosztować? milion rocznie czy więcej? ale widocznie wazniejsze od zdrowia mieszkanców jest uklon w strone solidarności. dziwi mnie tylko, ze nadal ma poparcie w radzie - czyżby radnym nie zalezalo na ludziach i na tym, żeby wybrali ich w nastepnych wyborach?

  • 2017-04-15 15:55:58

    gość: ~obserwator

    Ciekawe czy za pozbawienie opieki zdrowotnej zamkniętej za co odpowiada powiat.Nie ma odpowiedzialności karnej?. Bo za to co wydarzyło się z naszym szpitalem jest odpowiedzialny starosta razem z radnymi.Jak można było doprowadzić do braku kontroli nad poczynaniami spółki pcz ?.A teraz by wybudować nowy szpital trzeba dużych nakładów inwestycyjnych,a jak wiemy starosta na nic nie ma.Więc i szpitala nie będzie w żadnym przypadku!. Takie działanie jest karygodne zarówno dla radnych jak i starosty,którzy sami popierają zarząd powiatu co było widać na sesji marcowej.
    Jedynie nadchodzące wybory mogą coś zmienić i odsunąć od władzy tych którzy mają gdzieś nasze zdrowie i potrzeby.

  • 2017-04-16 19:46:07

    gość: ~ELO

    Panie Starosto piszę do pana.
    "Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
    Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku."

    Chyba pan o czymś zapomniał. Jeśli od maja faktycznie szpital zostanie zamknięty. Wnoszę o to by pan dobrowolnie podał się do dymisji i zachował twarz. To jest skandal co wy wyrabiacie.

  • 2017-04-17 12:10:51

    gość: ~ona

    byl ktos w pcz u lekarza...strach tam isc ta lekarka sama potrzebuje leczenia..masakra i wstyd a nikt nic z tym nie robi..dostaja kase za nic..paranoja...niech ida i zobacza jak lekarka sie trzesie ,ze nie mozna z nia sie porozumiec...aby dociagnela do emerytury szkoda ze naszym kosztem

  • 2017-04-17 23:56:31

    gość: ~leon

    byłem u ortopedy "za działalności" PCZ siedział gość w ogóle nie miał pojęcia o ortopedii, z choinki urwany, siedział tam chyba za karę znaczy za grosze, klikał tylko po internecie, tacy specjalistów mieliśmy u schyłku szpitala, ortopeda był ? no był a pożytek marny

  • 2017-04-18 07:59:57

    gość: ~haha

    @~leon
    Podobnie rzecz się miała z okulistą z PCZ.Masakra!!!!

  • 2017-04-18 11:02:23

    gość: ~prawda

    ostatnio dodany post

    I co teraz Panie Starosto??? Zapewniał Pan że ,,teraz jak się wyjaśnia sprawa szpitala to chcą Pana odwołać"!!! No to mamy wyjaśnioną sprawę (zamknięcie całkowite). Cały obecny zarząd za to odpowiada! Pan Panie wice G.P. też, bo Pan się nic nie zrobił aby zmienić starostę. Lojalność za kasę do samego końca...