Express-Miejski.pl

Na starcie w Miękini stanęło przeszło 400 biegaczy

II Półmaraton Miękinia i Dziesiątka Miękinia 2017 fot.: akme

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ponad czterysta osób pobiegło w minioną niedzielę szosami gminy Miękinia w II Półmaratonie Miękinia i w II Dziesiątce Miękinia.

Pogoda dopisała – było wiosennie, ciepło, słonecznie, a warunki do biegania świetne. 

Ostatni kwadrans przed startem to rozgrzewka zaproponowana przez studio Be Fit ze Środy Śląskiej. Jeszcze tylko krótkie powitanie uczestników przez wójta gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna, odliczanie, strzał z pistoletu i bieg ruszył. O 11. wystartował półmaraton, a „dycha” wybiegła o 11.10.

Na trasie półmaratonu (atest PZLA) dość szybko pojawiły się próby rozerwania stawki w czołówce, uformowała się też grupka biegaczy dyktujących tempo w tym biegu. Na kilka kilometrów przed metą mocne tempo wytrzymywali tylko Jacek Sobas i Waldemar Ozga. Ten pierwszy postawił jednak na samotny atak w końcówce, co dało mu kolejne zwycięstwo w Miękini. Sobas linię mety przekroczył z czasem 1:18:09. Drugi był Waldemar Ozga, a trzeci Piotr Chodorski.

Równie emocjonująco wyglądała rywalizacja pań, choć zwyciężczyni uzyskała większą przewagę nad rywalkami. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Górniak – Antkowiak (1:33:50) przed Karoliną Sobczak i Anną Zaczyńską.

Wcześniej jednak linię mety przekroczyli zwycięzcy biegu na 10 km. Pierwsze miejsce na krótszym dystansie zajął Bartosz Rozkosz (35:02), drugie Wojciech Urbanowski, a trzecie Mateusz Malec.

Wśród kobiet zwycięstwo dla Elżbiety Kowalewskiej (39:05), drugie dla Pauliny Szarzyńskiej, a trzecie dla Dominiki Wyleżoł.

Jednocześnie w miasteczku zawodów odbywały się biegi dla dzieci, działała strefa EXPO, wesołe miasteczko dla najmłodszych, można było się posilić, napić kawy, a potem oklaskiwać zwycięzców podczas dekoracji. Działał depozyt, w pobliskiej szkole czekały szatnie i prysznice. Każdy dostał ciepły posiłek, na mecie wodę i izotonik, a w biurze zawodów imienny dyplom z wynikiem. W pakiecie startowym można było znaleźć pamiątkową koszulkę, a na mecie na wszystkich czekały medale. Czekali również kibice, którzy głośno oklaskiwali wszystkich biegaczy, a zwłaszcza tych najszybszych i tych, którzy docierali na końcu.

II Półmaraton Miękinia otworzył biegowy sezon pod szyldem Runner's World Super Bieg. Kolejny bieg cyklu już 23 kwietnia w Zdzieszowicach – II Półmaraton Zdzieszowice i Memoriał Marcina Lippy. Potem czas na V Półmaraton Jeleniogórski - „bieg z widokiem na góry”, a 7 maja już w górach II Półmaraton Górski Polanica – Zdrój.

mpr.

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA