Express-Miejski.pl

Za miesiąc motocykliści z Wings of Freedom rozpoczną sezon

Członkowie Wings of Freedom fot.: Wings of freedom

Członkowie stowarzyszenia Wings of Freedom zamieścili na swoim profilu społecznościowym, zapowiedź o rozpoczęciu przez nich sezonu motocyklowego.

22 kwietnia w Środzie Śląskiej odbędzie się inauguracja sezonu motocyklowego oraz otwarcie siedziby stowarzyszenia w Malczycach. Najpierw członkowie stowarzyszenia o godz. 12 wezmą udział w mszy świętej, po której zostaną poświęcone motocykle członków. Później motocykliści przejadą na cmentarz w Środzie Śląskiej, gdzie złożą kwiaty na grobie Tomasza Hadronia. O godz. 15 w Malczycach odbędzie się oficjalne otwarcie nowej siedziby Wings of Freedom.

Słów kilka o stowarzyszeniu

Motocykliści Wings of Freedom spotykają się i jeżdżą razem od sześciu lat. Stowarzyszenie zostało powołanie cztery lata temu. - Na początku było nas 46 członków. Po czterech latach zostało 26 czynnie udzielających się członków z całej gminy, a nawet mamy jednego kolegę z Lubina, który stara się stworzyć tam oddział Wingsów - opowiada Paweł Sołtys, prezes stowarzyszenia Wings of Freedom.

Siedzibę udało im się zdobyć dopiero po czterech latach. W samej Środzie Śląskiej było to niemożliwe, ze względu na wysokie ceny wynajmu. - Dopiero parę miesięcy temu, dzięki kolegom z Malczyc - naszym członkom oraz dużej pomocy ze strony sołtys Malczyc Beaty Witowskiej, udało nam się wynająć lokal od miejscowego klubu sportowego Odra Malczyce, za co jesteśmy bardzo wdzięczni - dodaje Paweł Sołtys.

Jak zapowiadają, motocykliści mają dużo planów na ten rok. - Z ważniejszych wydarzeń na pewno będzie rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Chcielibyśmy zaszczepić ten bakcyl wszystkim i aby to rozpoczęcie trafiło do corocznego kalendarza wydarzeń w Środzie Śląskiej i teraz również w Malczycach, tam gdzie mamy siedzibę. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz więcej przyjeżdżało do nas zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i klubów motocyklowych. Jest to również duża atrakcja dla mieszkańców - opowiada prezes. Wings of Freedom organizujemy również od dwóch lat zlot motocyklowy w Starej Łomnicy koło Polanicy-Zdroju. Stowarzyszenie organizuje również Moto-Mikołaje w grudniu i wiele różnego rodzaju eventów lokalnych. 

anbo

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Za miesiąc motocykliści z Wings of Freedom rozpoczną sezon

    2017-03-23 09:37:36

    gość: ~ciekawe

    słyszałem niepochlebne opinie o Was Panowie, np. taką że za pojawienie się na jakiejś imprezie charytatywnej trzeba Wam zapłacić, czy to prawda? jeśli tak to nie ocieplacie swojego publicznego wizerunku

    a dwa zlot średzkiego koła 100 km od środy? czemu nie bliżej?

  • 2017-03-23 11:34:31

    gość: ~Ola

    najlepsi ludzie na świecie!

  • 2017-03-23 16:11:11

    gość: ~Paweł Sołtys Prezes WOF

    @~ciekawe-
    ad.1 aby zadawać takie pytania proszę podpisać się z imienia i nazwiska
    ad.2 odsyłam do organizatorów imprez charytatywnych na których byliśmy i zapytać u źródła(imprezy na naszej stronie FB)myślę, że odpowiedzą.
    ad.3 poniekąd Pan/Pani (nie wiem komu odpowiadam)ma rację, że trzeba(dobrym zwyczajem jest) płacić na imprezach charytatywnych, ponieważ z reguły na takich imprezach na kogoś lub na coś zbieramy, po to są organizowane imprezy charytatywne. Polecam pomagać w tego typu imprezach, uśmiech potrzebujących bezcenny i to jest nasza najwyższa zapłata, naprawdę polecam.
    ad.4 OCIEPLANIE PUBLICZNEGO WIZERUNKU ???? dobre, proszę sobie zapamiętać, że ludzie, instytucje lub inne twory które poza życiem codziennym mają jeszcze pasje i je realizują zawsze będą krytykowani przez ludzi znudzonych życiem siedzących przed komputerem(najlepiej anonimowo)narzekających na wszystko i wszystkich.
    Cieszę się ,że o nas plotkują to znaczy ,że interesują się nami, pozdrawiam.
    Paweł Sołtys Prezes WOF

  • 2017-03-23 16:25:13

    gość: ~ciekawe

    @~Paweł Sołtys Prezes WOF
    co da Panu moje imie i nazwisko? nie wnosi niczego do dyskusji i nie ma z nią związku. chyba za bardzo Pan wziął te słowa do siebie. proszę zwrócić uwagę, że to są pytania a nie stwierdzenia.

    nie rozumiem "ad.3" - ja nie mowie o imprezach które wy organizujecie tylko ktoś inny, i gdy prosił Was byście się pojawili na takiej imprezie, która jest w szczytnym celu podobno podaliście stawkę. mówię podobno - nie wiem czy tak jest. dlatego pytam bo mam okazję. czy to źle że pytam?

    to co jest w ad.4 pozostawiam bez komentarza, sugeruję jednak stonowanie wypowiedzi i bardziej kulturalny jej ton, tu nikt nikogo nie atakuje, pytam można po prostu odpowiedzieć

  • 2017-03-23 20:21:34

    gość: ~Paweł Sołtys Prezes WOF

    @~ciekawe
    Ta dyskusja do niczego nie prowadzi, dla Pana ciekawości napiszę tylko ,że ktoś Panu bzdury opowiada, czy Pan w to uwierzy, przepraszam ale nie obchodzi mnie to(proszę uwierzyć nie jest to ton nie kulturalny).
    Zapraszam do nas, można porozmawiać, poznać i uzyskać odpowiedzi na nurtujące Pana pytania, wtedy będę wiedział z kim rozmawiam, jestem z tych ludzi którzy lubią wiedzieć z kim rozmawiają lub piszą, pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

  • 2017-03-24 08:54:48

    gość: ~ wings of freedom

    pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych ludzi,a szczególnie wingsów z Juszczyna tj. Heńka z żoneczką -Marek P.też z Juszczyna...:)

  • 2017-03-24 09:00:20

    gość: ~looker

    nie ma piekniejszego widoku,niż zona wingsa na tylnym siedzeniu maszyny z podwianą do góry sukienką i koniecznie w stringach...panowie w drogę!!!:)

  • 2017-03-24 17:56:59

    gość: ~kobita

    @~looker
    ja wolę jak to kobieta prowadzi. niewiele ich jest