Express-Miejski.pl

Miękinia dzięki dotacji uzbroi kolejne tereny pod inwestycje

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Do końca 2019 roku gmina Miękinia będzie dysponować kolejnymi 14 hektarami w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych w Miękini, Źródłach i Błoniu.

- To szansa na kolejnych inwestorów i miejsca pracy dla mieszkańców powiatu średzkiego, dzięki ponad 5 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 - czytamy na stronie internetowej gminy. Projekt obejmuje przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą w trzech miejscowościach: Miękini, Źródłach i Błoniach. W Źródłach są to tereny przy ulicy Piaskowej i Maszynowej. W Miękini przy ulicy Wrocławskiej i Stalowej. W Błoniach tereny zostaną wyposażone w sieć kanalizacji sanitarnej, teletechnicznej, sieć wodociągową i w około 2 kilometry nowych dróg wewnętrznych z oświetleniem.

- Pracom budowlanym towarzyszyć będzie szeroka kampania informacyjno-promocyjna na rzecz pozyskania nowych inwestorów. Środki na ten cel gmina Miękinia pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na rozwój przedsiębiorczości. Prace budowlane ruszą wiosną przyszłego roku - zapowiadają pracownicy gminy.

To już kolejna dotacja w przeciągu ostatnich kilku tygodni dla gminy Miękinia. Wcześniej informowaliśmy o kolejnych środkach finansowych, jakie gmina otrzymała na budowę szkoły w Lutyni.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA