Express-Miejski.pl

Powalone drzewa i zalana piwnica. Interwencje średzkiej straży pożarnej

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W miniony weekend średzcy strażacy interweniowali kilkukrotnie. Oprócz gaszenia pożarów nieużytków i sadzy w kominie, wyjechali do zalanej piwnicy czy powalonych drzew.

17 marca o około godz. 15:25 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego otrzymali zgłoszenie o palących się nieużytkach w miejscowości Pichorowice. Spaleniu uległo około 50 arów suchej trawy. Dzień później wyjechali do pożaru samochodu. - Wyjechaliśmy do palącego się samochodu na 114 km autostrady A4 w kierunku Legnicy. Po przejechaniu wskazanego terenu nie zlokalizowaliśmy zagrożenia i po szybkiej konsultacji z PSK w Środzie Ślaskiej zostaliśmy zawróceni do koszar, z powodu błędnego podania lokalizacji zdarzenia. Do Pożaru doszło na 104 km autostrady i zostały tam wcześniej zadysponowane zastępy z powiatu jaworskiego - informują strażacy z OSP Ujazd Górny.

18 marca na terenie powiatu wystąpiły silne podmuchy wiatru. - Przez silny wiatr powalone zostały dwa drzewa, które zagrażały ludziom. W Szczepanowie jeden z nich przechylił się na budynek mieszkalny. Podobnie było w Lipnicy - informuje dyżurny stanowiska kierowania PSP w Środzie Śląskiej. Zadysponowani strażacy ścięli drzewa.

W niedzielę 19 marca ponownie przez złe warunki atmosferyczne, strażacy byli zadysponowani do Malczyc. - Silne opady deszczu spowodowały, że zatkała się studzienka kanalizacyjna. Przez to do piwnicy pobliskiego domu przelewała się woda. Zadaniem strażaków było wypompowanie wody i udrożnienie studzienki - wyjaśnia dyżurny. Na miejscu zdarzenia byli również pracownicy Malczyckich Usług Komunalnych. Zadysponowano do zdarzenia strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Malczyc.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA