Express-Miejski.pl

Pokaz sprzętu ratownictwa medycznego w Malczycach

Spotkanie strażaków z uczniami fot.: PSP Środa Śląska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej 15 marca przeprowadzili w szkole w Malczycach, pokaz sprzętu ratownictwa medycznego.

W zajęciach wzięło udział około 120 uczniów Gimnazjum w Malczycach, którzy są uczestnikami programu edukacyjnego Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Bezpieczny Dolnoślązak”. Program realizowany jest przy udziale partnerów społecznych, a organizatorem spotkania w Malczycach była Placówka Terenowa KRUS w Środzie Śląskiej wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendą Powiatową Policji w Środzie Śląskiej.

- Celem programu jest nabycie i utrwalenie praktycznych umiejętności w zakresie bezpiecznych zachowań dzieci oraz umiejętności współdziałania ze służbami i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa, a także wsparcie szkół w projektowaniu działań/ćwiczeń, mających na celu podniesienia świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań w jak najszerszym tego słowa znaczeniu - opowiada Andrzej Kaznowski z PSP Środa Śląska.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA