Express-Miejski.pl

Duże zmiany w kadrze Odry Malczyce

Zespół Odry Malczyce fot.: Odra Malczyce

Dobiegła końca karuzela transferowa we wrocławskiej A klasie. Drużyna Odry Malczyce postawiła na odmłodzenie zespołu.

Odra Malczyce konsekwentnie realizuje projekt budowy drużyny na lata, składającej się z połączenia doświadczenia z młodością. Lokalnych kibiców dziwi jednak opuszczenie zespołu przez trzech zawodników o ugruntowanej pozycji w zespole.

Do Zachodu Sobótka, występującego we wrocławskiej okręgówce, przeniósł się Marcin Zieliński. O komentarz poprosiliśmy prezesa Odry Marka Bodnara. - Odejście wieloletniego kapitana Marcina Zielińskiego zaskoczyło wszystkich lokalnych miłośników piłki nożnej. Gdzie się nie pojawię, tam zawsze jestem pytany o jego przenosiny do Zachodu Sobótka. Najczęstsze pytania to: Jaki był powód i kto go zastąpi? Marcin odszedł na półroczne wypożyczenie, bo chce spróbować swoich sił na wyższym poziomie, a my, jako zarząd nie mamy zamiaru być przeszkodą w życiowych planach zawodnika. Jeżeli chodzi o następcę, to myślę, że pozycję napastnika, na której grał Marcin, godnie wypełni nowo pozyskany Paweł Koziarski z Polonii Środa Śląska, a obowiązki kapitana przejmie najbardziej doświadczony zawodnik, ale w pierwszym jak i w drugim przypadku ostateczną decyzję podejmie trener - mówi Bodnar.

Klub opuszczają także Krystian Gawora i Krzysztof Naskręt, którzy dalszą przygodę z futbolem kontynuować będą w Polonii Środa Śląska. - Linia pomocy uszczupliła się, ale i tu damy sobie świetnie radę, gdyż pomocników nam nie brakuje. Szczególnie, że po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił bardzo ważny element trenerskiej układanki Piotr Janusz, a także pozyskaliśmy obiecującego pomocnika Dawida Oleśków z KS Rusko. Dodatkowo przypomnę, że w maju szesnaście lat skończy utalentowany lider drużyny juniorów Krzysztof Tokarowski i tym samym zadebiutuje 21 maja w oficjalnym meczu pierwszej drużyny. W nowym sezonie dołączą kolejni wyróżniający się piłkarze m.in. Paweł Orłowski i Brajan Sokal, którzy w niedalekiej przyszłości będą tworzyć podstawę fundamentów Odry Malczyce - relacjonuje Bodnar.

Prawdziwym hitem może okazać się transfer zawodnika zza wschodniej granicy - Oleksandra Tereszczenko, który wcześniej reprezentował barwy FK Nywa Tarnopol z ukraińskiej 2. ligi. - Przepisy odnośnie uprawnienia piłkarza obcokrajowca są trochę bardziej skomplikowane. Nie wystarczy sama deklaracja o karencji zawodnika, potrzebny jest dodatkowo certyfikat potwierdzający, iż taki zawodnik nie brał udziału przez dwanaście miesięcy w rozgrywkach piłkarskich swojej rodzimej federacji. Dlatego też w dalszym ciągu czekamy na odpowiedź z Ukrainy, by móc oficjalnie zgłosić Oleksandra do rozgrywek wrocławskiej A-klasy - opowiada Bodnar. Kibice zastanawiają się zapewne czy ten zawodnik wyróżni się jakością na boiskach A-klasy. - Osobiście uważam, że ten chłopak jest wart starań, jakie poczyniliśmy do tej pory, by namówić go do gry w Odrze Malczyce i będzie wyróżniającą się postacią w naszej drużynie - dodaje prezes.

Drużynę wzmocnią także Krystian Dolak i bramkarz Piotr Janiec z Polonii Środa Śląska, którzy już jesienią występowali w Odrze na zasadzie wypożyczenia. Kolejnym przychodzącym zawodnikiem jest Adrian Wąsowicz ze Zrywu Chełm.

ph

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Duże zmiany w kadrze Odry Malczyce

  2017-03-18 17:19:02

  ph

  Dobiegła końca karuzela transferowa we wrocławskiej A klasie. Drużyna Odry Malczyce postawiła na odmłodzenie zespołu.

 • 2017-03-19 13:57:26

  gość: ~hehe

  wychodzi na to, że większość zawodników nie z malczyc, a że gmina dała mało to mareczek płakał
  hahah

 • 2017-03-19 19:30:24

  darek

  ostatnio dodany post

  @~hehe
  dlaczego płakał?

REKLAMA