Express-Miejski.pl

2 mln dla Malczyc. Gmina przeznaczy je na termomodernizację szkoły i przedszkola

Szkoła w Malczycach fot.: GM

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Malczyce otrzymała kolejną dotację, tym razem środki zostaną przeznaczone na termomodernizację budynku szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkole w Malczycach. 

Dotacja została przyznana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. W obydwu obiektach docieplony zostanie stropodach oraz ściany zewnętrzne, wymienione zostaną drzwi wejściowe i okna. - Dodatkowo w budynku szkoły zmodernizowany zostanie system grzewczy, kotłownia węglowa zostanie zmieniona na biomasę - informuja pracownicy gminy.

Koszt inwestycji to 2 mln 820 tys. złotych, z czego dotacja pokryje znaczną część kosztów w wysokości 2 mln 351 tys. złotych. - To dokonała wiadomość. W ciągu niespełna trzech miesięcy otrzymaliśmy dwie dobre informacje dotyczące przyznanych gminie Malczyce dotacji, na łączną kwotę 11 mln złotych - mówi wójt Piotra Frankowski. - Pierwsza z dotacji dotyczyła przebudowy oczyszczalni ścieków, ta ostania właśnie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Dzięki otrzymanym środkom poprawimy warunki funkcjonowania naszych najmłodszych mieszkańców. Dzieci i młodzież spędzają w tych obiektach znaczną cześć dnia. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im właściwych warunków do nauki i zabawy. Projekt ma również wymiar ekologiczny, dzięki jego realizacji zmniejszeniu ulegnie zapotrzebowanie na energię cieplną oraz zmniejszy się emisja tlenku węgla do atmosfery. Temat niskiej emisji nabrał w ostatnim czasie na znaczeniu. Zewsząd otaczają nas zagrożenia związane z zanieczyszczaniem powietrza. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie tym zagrożeniom, również poprzez tego typu projekty - podsumowuje wójt.

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 2 mln dla Malczyc. Gmina przeznaczą je na termomodernizację szkoły i przedszkola

  2017-03-17 17:31:59

  em

  Gmina Malczyce otrzymała kolejną dotację, tym razem środki zostaną przeznaczone na termomodernizację budynku szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkole w Malczycach. 

 • 2017-03-17 21:42:57

  gość: ~z malczyc

  No.. no.. super! W końcu będzie coś widać. Gratulacje!

  Panie wójcie - dobra wiadomość! Tak trzymać!

 • 2017-03-18 10:30:37

  gość: ~uczeń

  Brawo, ale z piecem w szkole? przecież jest nowy!

 • 2017-03-20 22:27:54

  gość: ~MM

  ostatnio dodany post

  To naprawdę świetna wiadomość. Gratulacje przede wszystkim dla urzędników, bo wiadomo zaszczyty zbiera wójt, ale to jego pracownicy pracowali na te dotacje.

REKLAMA