Express-Miejski.pl

Znamy zwycięzców Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

Konkurs recytatorski w Kostomłotach fot.: GK

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Recytatorskiej i Śpiewanej.

Konkurs adresowany do uczniów gimnazjów powiatu średzkiego zorganizowało Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach. Jego celem było wyłonienie reprezentantów do etapu wojewódzkiego, jak również popularyzacja poezji, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży, upowszechnianie kultury języka polskiego oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Uczniowie prezentowali wiersz, fragment prozy lub utwór w kategorii poezja śpiewana.

W konkursie udział wzięło 15 uczniów z 5 gimnazjów: - Gimnazjum im. Jana Twardowskiego w Kostomłotach, Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini, gimnazjum w Rakoszycach, w Lutyni i w Malczycach. Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie: Iwo Iwaszków, Cecylia Malz, Monika Hojło oraz Jadwiga Forenc. Komisja oceniała dobór repertuaru, interpretację utworu, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne uczestników i wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach.

Kategoria poezja recytowana: pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Kuriata (Gimnazjum w Rakoszycach), drugie miejsce Sara Szafrańska (Gimnazjum w Malczycach), a trzecie Karolina Sikora (Gimnazjum w Malczycach). Wyróżnienie otrzymali Filip Łukasik (Gimnazjum w Lutyni) i Roksana Owczarska (Gimnazjum w Rakoszycach).

Kategoria poezja śpiewana: pierwsze miejsce zajęła Martyna Sawicka (Gimnazjum w Kostomłotach), drugie miejsce Julia Chichłowska (Gimnazjum w Rakoszycach), a trzecie Sandra Wójcik (Gimnazjum w Kostomłotach). Wyróżnienie otrzymał Krzysztof Więcek (Gimnazjum w Lutyni).

Laureaci konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez wójta Gminy Kostomłoty Stanisława Wichę, który osobiście wręczył nagrody zwycięzcom i osobom wyróżnionym.

Aleksandra Sierszeń

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA