Express-Miejski.pl

Są pieniądze na budowę obwodnicy Leśnicy

Trwa budowa łącznika obwodnicy z drogą krajową 94 fot.: em

233 miliony złotych dofinansowania z Unii otrzyma Wrocław na budowę obwodnicy Leśnicy.

Ministerstwo Rozwoju poinformowało o zwiększeniu o prawie 1,2 mld złotych kwoty przeznaczonej na inwestycje drogowe w Programie Infrastruktura i Środowisko. Skorzysta na tym dziewięć miast, w tym Wrocław, który otrzyma dofinansowanie na realizację projektu budowa Osi Zachodniej w ciągu drogi krajowej nr 94. Dotacja wyniesie ponad 233 mln zł.

- Do tej pory nie mogliśmy być tego pewni, bo choć wniosek Wrocławia dostał wymagane minimum punktowe, to nie wystarczyło już dla niego środków. Dzięki decyzji Ministerstwa Rozwoju wszystkie wnioski, które uzyskały w konkursie na najmniej 60% punktów, otrzymają dofinansowanie – informuje Paweł Hreniak, wojewoda. 

Projekt budowy obwodnicy obejmuje przebudowę ul. Kosmonautów w ciągu drogi krajowej nr 94 na odcinku ok. 2,1 km oraz budowę nowych dróg wraz z niezbędnymi obiektami inżynierskimi: tzw. Osi Inkubacji o długości ok. 5,6 km z przeprawą mostową przez rzekę Bystrzycę i budowę Alei Stabłowickiej od ul. Granicznej do ul. Kosmonautów o długości ok. 3,6 km w układzie jednojezdniowym, skrzyżowaniami skanalizowanymi oraz typu rondo. Łącznie w wyniku realizacji projektu powstanie 9,2 km dróg.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA