Express-Miejski.pl

Wyremontują cztery parkingi przy stacjach PKP

Stacja w Księginicach fot.: UG

Wielu osób pracujących we Wrocławiu decyduje się na dojazdy do stolicy Dolnego Śląska pociągami. Gdzie zostawiają auta?

Aktualnie podróż samochodem do centrum Wrocławia w godzinach porannych pozostawia wiele do życzenia. Kierowcy z nadzieją patrzą na budowę obwodnicy Leśnicy. To w tym miejscu najczęściej ciśnienie wielu osobom zwykło rosnąć - czy to przez światła, czy opuszczony szlaban przed przejazdem kolejowym. Oliwy do ognia dolały światła przy nowym szpitalu skutecznie spowalniając tam ruch. Nie jest tajemnicą, że po drugiej stronie ulicy powstanie kolejny kompleks medyczny. Jak wówczas będzie wyglądać podróż w jedną lub drugą stronę?  

Niektórzy znaleźli na to sposób. Jadą do pracy pociągiem. Amatorów tego rozwiązania nie brakuje, co widać po liczbie aut pozostawianych przy dworcach. Powodów jest kilka. - Nie męczę się psychicznie siedząc w korku za kółkiem. Z dworca do pracy mam pół kilometra. W pociągu mogę przeczytać odkładany na inny czas artykuł, bądź książkę, z czego chętnie korzystam - mówi mężczyzna, którego spotkaliśmy na stacji w Miękini.  

Niebawem wśród wymienionych zalet może znaleźć się i ta dotycząca miejsc parkingowych. Obecnie wielu kierowców parkuje wzdłuż drogi, na poboczu. Tymczasem gmina Miękinia otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln złotych na budowę czterech parkingów w konwencji "Parkuj i Jedź". Jeden z nich powstanie w Miękini, gdzie obecnie powierzchnia przeznaczona pod miejsca postojowe co prawda jest utwardzona, ale głównie nieregularną kostką granitową i kamieniem polnym. Występują tam też liczne nierówności. O wiele gorzej wygląda sytuacja w Mrozowie, czy w Księginicach, gdzie auta parkowane są na nieużytkach porośniętych zaroślami. Natomiast w Brzezince Średzkiej kierowcy parkują wzdłuż drogi, częściowo na poboczu, które także wymaga pilnej interwencji. 

- Łącznie w tych miejscowościach powstanie 138 miejsc postojowych. Budowane parkingi będą znajdować się bezpośrednio przy przystankach - informuje Gabriela Gronek-Bednarczyk z urzędu gminy. - Budowa P&R daje możliwość zmniejszenia wykorzystania samochodów osobowych, co spowoduje niższą emisję zanieczyszczeń do atmosfery, hałasu oraz zatłoczenia, przed wszystkim na trasie dojazdowej do Wrocławia oraz w jego centrum. Bezpośrednio wpływa również na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego z uwagi na rozładowanie ruchu samochodowego na trasach dojazdowych do centrum Wrocławia - dodaje.

W ramach inwestycji w wymienionych czterech miejscach przewidziano między innymi utwardzenie miejsc postojowych, odwodnienie, montaż oświetlenia drogowego. W Miękini i Mrozowie użytkownicy będą mieli do dyspozycji po 35 miejsc postojowych, w Księginicach 45, a w Brzezince Średzkiej 23. Korzystanie z parkingów będzie bezpłatne.

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wyremontują cztery parkingi przy stacjach PKP

  2017-03-16 11:23:59

  em

  Wielu osób pracujących we Wrocławiu decyduje się na dojazdy do stolicy Dolnego Śląska pociągami. Gdzie zostawiają auta?

 • 2017-03-16 14:29:56

  gość: ~zarosla

  A w Szczepanowie czy tam w Środzie parkuje się w zaroślach

 • 2017-03-16 20:20:47

  gość: ~elo

  Bo pan burmistrz zajety jest elektrycznymi autobusami =-O hahaha

 • 2017-03-17 07:24:33

  gość: ~Olo

  W Szczepanowie oprócz dużego parkingu powinni na stacji PKP zrobić porządne oświetlenie...

 • 2017-03-18 15:46:06

  gość: ~Zenon

  ostatnio dodany post

  Burmistrza i radnych nie interesuje robienie czegos dla mieszkancow.
  Te wybory to totalny zawod.Dalismy sie nabrac ale tylko jeden raz.

REKLAMA