Express-Miejski.pl

16 tys. złotych na zakup książek do szkolnych bibliotek w Malczycach

Biblioteka w Malczycach fot.: anbo

Gmina Malczyce pod koniec 2016 roku, złożyła do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wniosek o udzielenie wsparcia finansowego zakup książek do bibliotek szkolnych. 

W sumie na zakup nowych pozycji książkowych zostanie przeznaczona kwota 20 tys. złotych, z czego uzyskane wsparcie finansowe dla szkoły podstawowej wynosi 12 tys. zł, a dla gimnazjum 4 tys. zł. Pozostałą cześć w wysokości 4 tys. zł Gmina Malczyce przeznaczy z własnego budżetu.

Szkoła Podstawowa w Malczycach posiada własną bibliotekę szkolną, w swoich zasobach zawiera 8 420 woluminów. Pomieszczenie jest odpowiednio przystosowane i wyposażone w nowe regały. Wygospodarowano też miejsce na czytelnię. Księgozbiór biblioteki Gimnazjum w Malczycach liczy 4 tys. woluminów, prenumeruje 27 tytułów czasopism. W bibliotece znajdują się również stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. - Cieszy fakt, że pomimo ery komputeryzacji i techniki, książka również zajmuje ważne miejsce wśród uczniów naszych placówek oświatowych. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na wzbogacenie bazy książkowej szkolnych bibliotek oraz wpłynie na wzrost poziomu czytelnictwa - informują pracownicy gminy.

GM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA