Express-Miejski.pl

"Ten rok będzie kluczowy dla nas". Co dalej ze średzkim szpitalem?

Szpital w Środzie Śląskiej fot.: Google Maps

Dwie osoby - założyciel oraz członkini kierownictwa Polskiego Holdingu Medycznego PCZ na wniosek prokuratury zostaną w areszcie na kolejne trzy miesiące. 

Polski Holding Medyczny składa się z 11 podmiotów prowadzących 20 przedsiębiorstw leczniczych, w tym szpitale (między innymi w Środzie Śląskiej),  4 sanatoria, 10 przychodni (np. w Ziębicach), pogotowia ratunkowego, laboratorium diagnostycznego, 3 aptek oraz hurtowni farmaceutycznej i medycznej. 

W grudniu ubiegłego roku zarzuty prania pieniędzy i szeregu przestępstw gospodarczych, popełnionych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, przedstawiono 4 osobom zajmującym kluczowe stanowiska w spółce PCZ S.A. i podmiotach powiązanych. Wśród nich znalazł się założyciel spółki. -  W ramach prowadzonego śledztwa sąd uwzględnił wniosek prokuratora, o zastosowanie wobec czwartego podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - informował nas wówczas Robert Tomankiewicz z Prokuratury Krajowej.

Dziś już wiadomo o przedłużeniu aresztu dla Romualda Ś. i Beaty G. oraz o zabezpieczeniu przez śledczych majątku na łączną kwotę blisko 73 mln złotych. Jednemu z najbogatszych Polaków prokuratura postawiła zarzut oszustwa na kwotę 80 mln złotych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i ogłoszenie upadłości ze szkodą dla wierzycieli. Zabezpieczony w sprawie majątek to m.in. luksusowe samochody z limitowanych serii Rolls Royce, zegarki oraz nieruchomości.

- Nie dziwi mnie decyzja prokuratury i sądu. Skala zarzutów dla nich jest porażająca. Udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy - było do przewidzenia, że trzon zarządu spółki dalej zostaje w areszcie - komentuje Sebastian Burdzy, starosta powiatu średzkiego. - Jedna z zatrzymanych osób wyszła. Najprawdopodobniej poszła na współpracę z organami ścigania. To rokuje dobrze na przyszłość. Co cieszy, to podanie w końcu kwoty majątku, który zgromadzono prywatnie przez członków zarządu. Być może to pozwoli na zaspokojenie wielu wierzycieli. Dziś wszystko idzie w dobrym kierunku - mówi starosta. 

Starostwo powiatowe jest jednym z poszkodowanych wierzycieli. Sprawa bezpośrednio dotyczy średzkiego szpitala i jego dalszej przyszłości.  - Ten rok będzie bardzo kluczowy. Jesteśmy w trakcie procesów cywilnych i karnych. Obecnie wszystko idzie w dobrym kierunku i tego się trzymamy. Pilnujemy tematu i nie odpuszczamy - mówi starosta, który dodaje, że jest w stałym kontakcie z innymi członkami rady wierzycieli. - Jako powiat średzki jesteśmy największymi wierzycielami. Nasza wierzetelność jest najbardziej zabezpieczona i my nasze pieniądze odzyskamy. Jesteśmy zainteresowani kontynuacją funkcjonowania szpitala i w tym kierunku dążymy - dodaje Sebastian Burdzy. 

em

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • "Ten rok będzie kluczowy dla nas". Co dalej ze średzkim szpitalem?

  2017-03-16 08:41:32

  em

  Dwie osoby - założyciel oraz członkini kierownictwa Polskiego Holdingu Medycznego PCZ na wniosek prokuratury zostaną w areszcie na kolejne trzy miesiące. 

 • 2017-03-16 16:27:00

  gość: ~co za zmiana frontu

  Starosta niedługo zacznie szampana otwierać...popatrzcie jaki gospodarz!!!! Najpierw sprzedaje szemranym biznesmatołkom szpital ( sorry oddaje można rzec ) a teraz chce go reaktywować!!!! Jakieś cholera rozdwojenie jaźni!!!!

 • 2017-03-16 18:11:37

  gość: ~Jurek

  Za to ziębicki szpital i jego przychodnia dogorywają. Budynki wyglądają jakby się miały zawalić, lekarzy brak. Co będzie dalej? To ci sami właściciele co w Środzie.

 • 2017-03-16 19:50:11

  gość: ~ja

  Sebuś-nie rób ty z ludzi idiotów...za kogo ty sie masz???spartolilęs sprawe a teraz udajesz niewiniątko???wystarczylo pare lat temu kliknąc w wujka googla i miałes jak na tacy co to za gagatki z tych biznesmenów...ale po co???wystarczy co miesiąc ponad 10 patoli za bezdurno brac..koncz waśc ,wstydu oszczędź...

 • 2017-03-17 07:06:07

  gość: ~Maja

  No nie wierzę w to co czytam... Szpitala nie ma, czekamy w kolejkach na SOR po 8 - 9 godzin, przychodnie w Środzie same prywatne, a starosta się cieszy! Panie starosto, pan takimi wypowiedziami obraża nas wszystkich - mieszkańców powiatu pozbawionych opieki szpitalnej. Czy pan na prawdę jest tak dumny z tego, co się stało? Bo teraz to mam wrażenie, że jest wg pana lepiej niż było i trzeba panu pokłony bić za pana nieudolne i nieracjonalne decyzje.

 • 2017-03-17 08:51:27

  gość: ~Piotrek

  "Pilnujemy tematu i nie odpuszczamy"...Hahahahahahahaha.."Być może przemawia do was przyszły burmistrz!" Buuuahahahahaha..

 • 2017-03-17 14:09:24

  gość: ~Adam

  Nasza wierzytelność jest największa i najlepiej zabezpieczona. Śmiech na sali, jest największa boście dali ciała najbardziej, a może i zabezpieczone, ale ostatnia w kolejności do odzyskania...

 • 2017-03-18 20:27:09

  gość: ~Piel

  Plan Premiera Morawieckiego i ministra zdrowia nie przewiduje szpitala w Środzie Śląskie.Czytaj co to sieć szpitali!

 • 2017-07-24 15:24:48

  gość: ~Niewykupione obligacje

  Holding okazał się być nierzetelnym emitentem obligacji przez co wiele osób zostało oszukanych. Jeśli ktoś jest (niestety) posiadaczem takich obligacji zapraszam do kontaktu za pomocą drogi mailowej wsparcie@pomocobligacje.pl Pomogliśmy już wielu osobom i zależy nam na tym aby pomóc pozostałym i wyeliminować oszustów z rynku.
  Pozdrawiam. :)

 • 2017-07-24 23:44:25

  gość: ~Marian

  ostatnio dodany post

  A tłuścioch stale tylko o tym szpitalu.Czy ma wyborców za głupich.nie wiedzą co to sieć szpitali? Lepiej żeby sie trochę odchudził, bo na rozum to za późno.

REKLAMA