Express-Miejski.pl

Mieszkańcy: "Przez ten objazd niszczą nam mostek"

Droga w Wilczkowie fot.: Czytelnik EM24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dwa tygodnie temu w Wilczkowie rozpoczęto prace nad przebudową mostu ciągu drogi wojewódzkiej nr 345. Samochody ciężarowe zrobiły sobie objazd z drogi gruntowej.

Przebudowa obiektu ma polegać na zastąpieniu istniejącego mostu o konstrukcji ramowej, wykonanej z betonu na przepust ramowy żelbetowy. - Istniejący obiekt posiada liczne pęknięcia oraz ubytki betonu na przyczółkach i w płycie pomostowej. Po przebudowie szerokość nawierzchni na obiekcie wyniesie 7,50 metra. Dodatkowo zostanie wykonany obustronny chodnik na obiekcie, co poprawi bezpieczeństwo pieszych - informują pracownicy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. 

W związku z pracami wystąpiły utrudnienia, ponieważ są one przeprowadzane przy całkowitym zamknięciu obiektu dla ruchu samochodowego. Objazd jest poprowadzony drogami wojewódzkimi i krajowymi według zatwierdzonej organizacji ruchu zastępczego.

Objazd tirów i ciężarówek przez drogę polną

O niepokojącej sytuacji poinformował nas nasz czytelnik. Z jego relacji wynika, że samochody ciężarowe oraz osobowe, aby przejechać przez miejscowość wyznaczyły sobie objazd przez drogę gruntową - ulicę Łączną. - Tiry jeżdżą pod naszymi oknami. Na Łącznej jest mostek, który już spękał. Ze strony policji oraz zarządcy drogi nie było żadnej interwencji mimo wielu zgłoszeń. Drogę zamknięto w środę 8 marca, a do dziś (14 marca) nikt za żadne prace się nie wziął - poinformował nas czytelnik.

Jednak dzięki interwencji mieszkańców dziś pracownicy gminy Malczyce przywieźli znaki i bramy, które informują o zakazie wjazdu. - Niestety do tej pory te ciężkie samochody wyrządziły szkody. Na drodze powstały duże dziury. Mamy nadzieję, że ustawione znaki zapobiegną one kolejnych sytuacji kiedy tiry jeżdżą przez ten spękany mostek - dodaje czytelnik.

anbo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uwaga kierowcy! W Wilczkowie są utrudnienia w ruchu

  2017-03-14 15:34:51

  anbo

  Dwa tygodnie temu w Wilczkowie rozpoczęto prace nad przebudową mostu ciągu drogi wojewódzkiej nr 345. Samochody ciężarowe zrobiły sobie objazd z drogi gruntowej.

 • 2017-03-14 21:43:34

  gość: ~mieszkanka

  błagam niech szybko zrobią ten remont bo jest masakra :/

 • 2017-03-15 07:54:26

  gość: ~Obserwator

  Czy droga w Wilczkowie którą zrobiony był objazd ma jakieś ograniczenia? Bo jeżeli nie to zamykanie jej dla zwykłych obywateli jest chyba jakoś bezprawne?

 • 2017-03-15 08:24:45

  gość: ~uważny

  ostatnio dodany post

  ten mostek wygląda tragicznie. On sam już się nadaje do remontu bo niedługo stanie się jakieś nieszczęście

REKLAMA