Express-Miejski.pl

Coraz bliżej do półmaratonu w Miękini

Zeszłoroczny Bike Maraton w Miękini fot.: em

Na asfaltowych drogach gościnnej podwrocławskiej gminy Miękinia już 9 kwietnia odbędzie się druga edycja Półmaratonu Miękinia wraz z biegiem na 10 kilometrów.

Ten wiosenny półmaraton to idealna okazja do pierwszych startów – zawodnicy i zawodniczki pragnący zweryfikować swoją formę po zimowych treningach mają do dyspozycji półmaraton i bieg na dystansie 10 km. Oba biegi startują w niedzielę o godz. 11 ze sportowego kompleksu przy ul. Sportowej w Miękini.

Trasa biegu jest szybka bardzo malownicza i prowadzi przez kilka miejscowości. Poprowadzona jest na jednej dużej pętli, ze startem i metą w Miękini. W ubiegłym roku I Półmaraton Miękinia wygrał Maciej Chmura z Wrocławia, a na dystansie 10 km najlepszy okazał się Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźla. Tak jak w roku ubiegłym, czeka nas rywalizacja w klasyfikacji open, wśród pań i panów, w kategoriach wiekowych i w klasyfikacji drużynowej. 

Zapisy wciąż trwają, a opłata startowa wynosi 50 złotych. Do 70 złotych wzrośnie na 10 dni przed startem i tyle również będzie wynosić w dniu startu. Biuro zawodów zaprasza do Miękini już w sobotę 8 kwietnia w godzinach od 17 do 20. W dniu startu zapisać się będzie można od godz. 8. 

Bieg w Miękini otworzy jednocześnie tegoroczny cykl biegowy Runner's World Super Bieg, a kwietniowe zawody będą pierwszą okazją aby zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej, skupiającej kolejnych dziewięć biegów.

Na początku tej biegowej rywalizacji czekają trzy biegi uliczne – pierwszy właśnie w Miękini 9 kwietnia, potem II Półmaraton Zdzieszowice 23 kwietnia i V Półmaraton Jeleniogórski 1 maja. Wszystkim półmaratonom towarzyszą biegi na 10 km.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA