Express-Miejski.pl

Sołtysi z wyróżnieniami od wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka

Gala "Sołtys Roku 2016" fot.: GM

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podczas uroczystej gali konkursu „Sołtys Roku 2016” wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, wręczył nagrody zwycięzcom. Wśród nich byli reprezentanci powiatu średzkiego.

Tytuł „Sołtys Roku” przyznawany jest sołtyskom i sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru.

Główną nagrodę zdobył sołtys Dawid Stawiak z Siemianowic. Drugie miejsce zajęła Urszula Wróbel z Mąkolna, a trzecie Tadeusz Fugol z Gajkowa. Galę konkursu Wojewody Dolnośląskiego „Sołtys Roku 2016” uświetnił występ zespołu „Gieni Dutki”.

Średzki akcent

Na gali powiat reprezentowali sołtysi z gminy Malczyce: Beata Witowska-Szymczyk oraz Michał Rydzanicz, Kostomłoty: Agnieszka Łabuz, Udanin: Monika Piechowicz i Cezary Młynarczyk. Niestety nikomu z nich nie udało się zdobyć głównej nagrody, jednak każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom. - To wspaniałe, że ktoś nas docenił i zaprosił na galę. Naprawdę jako sołtysi ciężko pracujemy, a nie wszyscy zwracają na nas uwagę i doceniają. Warto podkreślić, że sołtysi są oczami mieszkańców i sercem wsi - mówi sołtys Malczyc Beata Witowska-Szymczyk.

em

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Sołtysi z wyróżnieniami od wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka

    2017-03-26 17:48:12

    gość: ~gość

    ostatnio dodany post

    Rzeczywiście pani Beata stara się, bardziej niż wójt

REKLAMA