Express-Miejski.pl

O zagrożeniach terrorystycznych z przedszkolakami i uczniami

Spotkanie z uczniami fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy funkcjonariusze realizują cykl spotkań z dziećmi w ramach programu „ALFA”, ukierunkowanego na właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń terrorystycznych.

Tym razem policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej. W spotkaniach wzięło łącznie udział ponad 800 uczniów z klas I-VI i przedszkolaków. Policjanci rozmawiając z dziećmi o bezpieczeństwie wykorzystali prezentację multimedialną oraz specjalnie przygotowane w tym celu materiały edukacyjne w postaci kolorowych plansz i ulotek.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego przyswajały wiedzę dotyczącą m.in. tego, jak zachować się, gdy usłyszą strzały lub, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek. Policjanci tłumaczyli również, kogo należy poinformować o zaistniałym niebezpieczeństwie oraz jak zachować się podczas działań interweniujących służb. Program edukacyjno - informacyjny opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu, skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa dolnośląskiego. Wpisuje się on w założenia „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019”, w którym zdefiniowane zostały zadania dla Policji.

Funkcjonariusze opracowując program, współpracowali też z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Sposób prowadzenia zajęć oraz opracowane i wykorzystywane podczas nich materiały dydaktyczne, zostały dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Projekt jest realizowany przy wsparciu środków finansowych Fundacji PZU.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA