Express-Miejski.pl

Rusza kolejna edycja programu „Kreatywni w Gminie Malczyce”

Zdjęcie ilustracyjne fot.: http://nocneszycieaurin.blogspot.com

Gmina Malczyce drugi raz ogłasza program, który kierowany jest do osób, które mają pomysł na zmiany w gminie.

Program bedzie wspierał te inicjatywy i projekty, które angażują mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest stworzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Jaki jest cel tego projektu?

Głównym założeniem jest wsparcie finansowe przez gminę inicjatyw społecznych, które mają na celu uzyskanie trwałych efektów. Może to być poprawa standardów życia, wizerunku miejscowości czy poprawa funkcjonalności istniejącej infrastruktury. Założeniem programu jest także aktywizacja mieszkańców, którzy poprzez wspólną pracę i realizację zadań, uzyskują wymierne efekty i podnoszą poziom życia społecznego.

Czym jest wsparcie rzeczowe?

Polega ono na zakupie, a następnie przekazaniu realizatorowi projektu, środków rzeczowych niezbędnych do jego realizacji. Mogą to być materiały, narzędzia lub usługi. Istotną kwestią jest fakt, iż od wnioskodawców wymagany jest własny wkład finansowy lub wykonanie. Wartość dofinansowania wynosi maksymalnie 5 tys. złotych

Wnioski projektowe można składać od 16 marca do 5 kwietnia. Wnioski można dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do Urzędu Gminy Malczyce, ul. Traugutta 15, 55-320 Malczyce. Decyduje data wpływu wniosku do urzędu.

Dodatkowych informacji o programie grantowym udziela:

Marcin Popiuk – Skarbnik Gminy Malczyce, tel. 71/317 92 23 wew. 203, e-mail: skarbnik@malczyce.wroc.pl

Anna Świercz – Sekretarz Gminy Malczyce tel. 71/317 92 23 wew. 208, e-mail: sekretarz@malczyce.wroc.pl.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA