Express-Miejski.pl

Kolejna walka i wygrana Mateusza Cielepały. Tym razem stoczył ją w Niemczech

Walka Mateusza Cielepały w Niemczech fot.: archiwum prywatne

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę 5 marca w Schriesheim odbyły się walki, w których wzięła udział kadra Dolnego Śląska wśród, której był mieszkaniec naszego powiatu - Mateusz Cielepała.

Kadra Dolnego Śląska, w której skład weszło jedenastu zawodników, a wśród nich mieszkaniec Malczyc. Dolnoślązacy walczyli z reprezentacją połączonych landów Badenii i Wittenbergi. Walkę Mateusza skomentował jego trener Radosław Pupin. - W tej walce Mateusz walczył rozsądniej jak na mistrzostwach Dolnego Śląska. Nie rzucał się aby znokautować zawodnika niemieckiego. Z resztą zawodnik drużyny przeciwnej był wysokim ważący ponad 100 kilogramówg, rosłym mężczyzną, którego warunki fizyczne przewyższały Mateusza. Mati bardzo dobrze poradził sobie z wypuszczaniem uderzeń z lewej ręki co rozwijało każda akcje ciosów przeciwnika przez 3 rundy. Mateusz kolejny raz wygrał udowadniając swoje co raz lepsze wyszkolenie - komentuje trener.

Jak po samej walce czuje się młody bokser? -  Stoczylem pojedynek z Niemcem albańskiego pochodzenia. Pojedynek był moim zdaniem na wysokim poziomie, zrobiliśmy bardzo fajną walkę. Zacząłem na spokojnie, bez podpalania się, przez caly czas miałem kontrolę, nie nastawiałem sie na kontry, ponieważ zawodnik był potężny i trudny do trafienia. Blokowałem go i czasami wychodziłem z mocniejszymi seriami uderzeń. Było kilka momentów, gdzie trafiłem mocno, celnie i naprawdę mało brakowało, a walka mogłaby skończyć się przed czasem. Mimo starań przeboksowałem cały dystans i finalnie wygrałem pojedynek na punkty - opowiada Mateusz.
 
Poniżej przedstawiamy filmik, gdzie znajduje się walka Mateusza. Nasz reprezentant walczył w 1:30:00. Mateusz kolejną walkę stoczy już za miesiąc, gdzie weźmie udział w Mistrzostwach Polski Seniorów.
 

anbo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA