Express-Miejski.pl

Pobiegli ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bieg "Tropem Wilczym" w Środzie Śląskiej

I Bieg Pamięci "Tropem Wilczym" w Środzie Śląskiej fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Uczniowie gimnazjum, licealiści i mieszkańcy powiatu. Prawie 150 osób wzięło udział w I Biegu Pamięcy "Tropem Wilczym" w Środzie Śląskiej.

W ramach obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, starostwo powiatowe oraz gmina Środa Śląska zorganizowali Bieg Pamięci. Pomysłodawcą wydarzenia był przewodniczący rady powiatu Daniel Padewski.

Bieg „Wilczym Tropem” odbył się w trzech kategoriach wiekowych: gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz OPEN. Trasa biegu wyniosła 1963 metry i nie bez powodu jest to właśnie taki dystans. To symboliczna liczba, bo odwołująca się do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. – Udało mi się pokonać trasę i w ten sposób swoje sportowe braki. Jeszcze bardziej cieszę się z dzisiejszej frekwencji, obecności uczniów. Spotkaliśmy się tutaj i daliśmy dowód, że pamiętamy, że szanujemy tych, którzy nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy - powiedział po biegu starosta Sebastian Burdzy.

Wśród biegaczy byli radni, lokalni sportowcy oraz mieszkańcy miasta. Każdy z nich z uśmiechem na twarzy pokonywał kolejne metry dystansu. Organizatorzy dla każdego uczestnika biegu przygotowali pamiątkowe medale, koszulki oraz poczęstunek.

Klasyfikacja końcowa

W kategorii gimnazjum najlepsza była Anna Janik. Dugie miejsce zajęła  Aleksandra Sikora, a trzecie Wiktoria Siepietowska. Wśród chłopców najszybciej na lini mety był Kornel Sapkowski. Drugi był Oskar Bieliński, a trzeci Leon Dobromilski.

Ze szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt na pierwszym miejscu jest Sandra Tomankiewicz, druga Aleksandra Hojwa, a trzecia Weronika Prusek. Wśród licealistów najlepszy był Szymon Prusek. Drugi na podium znalazł się Radosław Bernacki, a trzeci był Byczkowski Jakub.

W kategorii OPEN wśród kobiet najszybsza była Anna Figarska. Zaraz po niej na metę dobiegła Magdalena Dziągwa, a trzecia była Monika Pańczyk. Z mężczyzn najlepszy był Piotr Prusek. Drugi Sławomir Furman, a trzeci Sebastian Figarski.

Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje biegu.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA