Express-Miejski.pl

Do 22 lutego możesz zgłosić swojego kandydata na "Sołtysa Roku"

Zeszłoroczna edycja konkursu fot.: em

Tytuł przyznawany jest sołtyskom i sołtysom z terenu Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia.

- Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, zaprosił nas do udziału w kolejnej edycji konkursu „Sołtys Roku”. Kandydatów do tego tytułu mogą zgłaszać wójtowie i burmistrzowie dolnośląskich gmin. Zgłaszający może wskazać do udziału w konkursie maksymalnie dwóch kandydatów. Liczymy na pomoc w wyborze! Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania kandydatur sołtysów - zachęcają pracownicy gminy Malczyce.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 lutego. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko kandydata z krótkim uzasadnieniem wyboru. Zgłoszenia muszą zostać wysłane na adres: sekretariat@malczyce.wroc.pl z dopiskiem: zgłoszenie kandydata do konkursu”Sołtys Roku”, lub poprzez prywatną wiadomość na profilu facebook: Gmina Malczyce official site.

Czym powinien cechować sie najlepszy sołtys? - Planowaniem działań na rzecz rozwoju sołectwa. Taki sołtys może być organizatorem wspólnych akcji społecznych z mieszkańcami, np. akcje porządkowania ulic, poprawa estetyzacji sołectwa. Działalność wykraczająca poza funkcje sołtysa, w tym współpraca ze stowarzyszeniami, z władzami gminy. Sołtysi, którzy otrzymają najwięcej nominacji i wyrażą chęć udziału w konkursie zostaną przez gminę zgłoszeni do konkursu - dodają pracownicy.

10 marca 2017 roku, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, odbędzie się finałowa gala konkursu, podczas której zostaną ogłoszone wyniki.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA