Express-Miejski.pl

Mieszkańcy Malczyc w telewizji. Wystąpili w Familiadzie

Drużyna Marchewek w Familiadzie fot.: archiwum prywatne

W minioną niedzielę mogliśmy obejrzeć kolejny odcinek Familiady. Tym razem wzięli w nim udział mieszkańcy z powiatu średzkiego.

Łukasz i Dorota Marchewka, Joanna Szczygieł, Jadwiga Drohomirecka i Krzysztof Golonka to drużyna Marchewek, która w programie reprezentowała gminę Malczyce. - Inicjatywę zgłoszenia do programu podjęła głowa rodziny, czyli Łukasz. Pomysł narodził się już dawno. Familiada od zawsze wywoływała u nas pozytywne i śmieszne skojarzenia. Kto by nie znał tego teleturnieju, który każdy swego czasu oglądał przy niedzielnym rosole? - mówi jedna z uczestniczek - Jadwiga Drohomirecka. 

- Drużyna pozytywnie przeszła kwalifikacje, czyli casting w Krakowie i przeszła do następnego etapu. Od tamtego momentu minęło sporo czasu, ale w rezultacie udało nam się pojechać i wystapić. Ja dołaczyłąm do drużyny przypadkiem. Jestem przyjaciółką Łukasza i Justyny z Malczyc, jesteśmy z jednej miejscowości -  opowiada Jadwiga. Drużyna - mimo kilku nazwisk uczestników wchodzących w jej skład - przyjęła nazwę "Marchewki" od nazwiska pomysłodawcy i kapitana - Łukasza Marchewki.

Program "od kuchni"

Na nagrania uczestnicy jechali z pozytywnym nastawieniem. - W drodze przeżywaliśmy jak to będzie już tam na miejscu. Ogólnie potraktowaliśmy ten wyjazd jako przygodę, zabawne doświadczenie, coś nowego - mówi Jadwiga, która dodaje, że Familiada zawsze kojarzyła się jej przede wszystkim z żarcikami prowadzącego. - W studio mieliśmy okazję oglądać nagrywanie kilku odcinków. Sami musieliśmy trochę czekać na swoją kolej. Można powiedzieć, że to oczekiwanie było jedynym mankamentem nagrań, ale nie mieliśmy wpływu na przyśpieszenie pewnych rzeczy - mówi uczestniczka.

Członkowie drużyny zgodnie mówią, że zgłoszenie do programu wzięło się z ciekawości. - Chcieliśmy zobaczyć telewizję od kuchni, poznać Karola Strasburgera, no i wygrać jakieś pieniądze. To ostatnie może nie do końca nam się udało, wygraliśmy jedynie 300 złotych. Pozostał nam mały niedosyt, dlatego zamierzamy jeszcze wysłać swoje zgłoszenie i wystąpić w programie - dodaje Jadwiga. 

Mistrz dowcipu w akcji

Program znany jest nie tylko ze swojej formuły, ale też za sprawą prowadzącego, który słynie z krótkich żartów opowiadanych tuż przed rozpoczęciem turnieju. - Karol Strasburger okazał się miłym i sympatycznym gościem. Przed rozpoczęciem nagrania pytał nas o to czym się zajmujemy, jakie mamy zainteresowania. Sam podczas nagrywania był bardzo profesjonalny, widać było, ze obcowanie z kamerą ma już we krwi i jest doświadczonym prowadzącym - opowiada uczestniczka i przyznaje, że wśród znajomych padało pytanie, czy drużyna ma przygotowany żarcik dla prowadzącego. - Żartu nie mieliśmy. Trochę też nam zabrakło czasu, aby na spokojnie z nim porozmawiać.

anbo

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mieszkańcy Malczyc w telewizji. Wystąpili w Familiadzie

  2017-02-14 23:07:58

  anbo

  W minioną niedzielę mogliśmy obejrzeć kolejny odcinek Familiady. Tym razem wzięli w nim udział mieszkańcy z powiatu średzkiego.

 • 2017-02-15 11:40:09

  gość: ~maro

  Zaraz się okaże że połowa mieszkańcow wystpiła ostatnio w tv. Czekam na Rolnika który szuka żony :D

 • 2017-02-15 12:07:32

  gość: ~lol

  Albo chłopaki do wzięcia !! :D ojj, a kilka perełek by się znalazło na terenie gminy haha

 • 2017-02-16 00:51:05

  gość: ~tomek

  trza zacząć oglądać takie programy, a nóż jakiś znajomy się w nich pojawi :)

 • 2017-02-17 14:12:58

  gość: ~fan TRWAM

  Rozpoczął to nasz najpiękniejszy mieszkaniec gminy wójt Franio w programie TERAZ wieś. Jaka osobowość i program, taka i widownia.

 • 2017-02-16 06:59:12

  gość: ~Zniesmaczony

  Fajny pomysł z panią z Damy i Wieśniaczki. Tylko po co siegacie po tematy napisane przez roland nie macie własnych. Jako czytelnik czekam na coś nowego s nie powielanego

 • 2017-02-16 08:15:27

  gość: ~czytelnik

  Tutaj jest ciekawiej napisane, więcej fajnych szczegółów. To tak jakby tvn podał info o poważnych wypadku, a reszta stacji by milczała. No bez sensu

 • 2017-02-19 22:41:30

  gość: ~to tu to tam

  ostatnio dodany post

  tam są linki do programu i jego kulis, świetny występ - gratulacje!

 • 2017-02-17 16:35:59

  gość: ~etam

  Skoro coś się wydarzyło to dlaczego jedni mają pisac a drudzy nie? Jak jest Święto Wina to też jedni mają pisać a drudzy nie? Albo wypadek. Nie kumam twojego rozumowania. Jedni lubią Wyborczą inni WSieci. Piszą o tym samym ale inaczej. Jedni wchodza na rolka drudzy na em. Bo np. tam z przyzwyczajenia a tu z ciekawosci.

REKLAMA