Express-Miejski.pl

Młodzi aktorzy ze średzkiego liceum przygotowali jasełka

Jasełka w PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej fot.: ers

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Uczniowie klasy IIa z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej, wystawili jasełka dla szkolnych kolegów i koleżanek oraz zaproszonych gości.

Premiera przedstawienia odbyła się w grudniu. Wczoraj jasełka obejrzeli samorządowcy, emerytowani pracownicy zespołu szkół nr 1, a także dyrektorzy jednostek organizacyjnych Powiatu. - Nasi uczniowie włożyli dużo wysiłku w przygotowania dlatego zorganizowaliśmy dodatkowy występ. Chcemy też, aby jasełka stały się cyklicznym przedsięwzięciem i tradycją naszej szkoły - mówi Małgorzata Przesławska, dyrektor PZSP nr 1.

Spektakl przygotowano z rozmachem. Scenariuszem i reżyserią zajął się nauczyciel Przemysław Przesławski. Za stroje i scenografię odpowiadała Agnieszka Wysocka, a oprawę muzyczna zapewniły Izabela Kata i Maria Maksymowicz. Młodzi aktorzy nie ulegli tremie i swoje role odegrali wzorcowo. Brawa dla ekspresyjnej diablicy! Na pochwałę zasługuje również chór składający się z uczniów I klasy technikum oraz jego solistka Magda Kmiecik. Po jasełkach na gości i aktorów czekała kawa i domowe ciasto, również dzieło uczniów IIa.

ers

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA