Express-Miejski.pl

W 2016 roku w średzkiej gminie było więcej ślubów niż rozwodów

Uroczystości w USC Środa Śląska fot.: anbo

Sprawdziliśmy ile w poszczególnych gminach w minionym roku było urodzeń, zgonów, czy ile zawarto małżeństw. Poniżej przedstawiamy statystyki z gminy Środa Śląska.

To był pracowity rok dla Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej, który w 2016 wydał 202 zaświadczenia i ponad 2.6 tys. odpisów z akt stanu cywilnego.

W zeszłym roku ślub cywilny wzięło 50 par, a kościelny 55. - Ponad 100 par złożyło zapewnienie o planowanym ślubie, w tym 52 to cywilne, a 55 konkordatowe - wyjaśnia kierownik USC w Środzie Śląskiej, Monika Kamińska. Wśród małżeństw były też takie, które zostały zawarte przez naszych mieszkańców za granicą np. w Stanach Zjednoczonych, Tunezji, Ukrainie, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Grecji. - Takie zagraniczne małżeństwa należy wpisać do polskich ksiąg, aby otrzymać odpis małżeństwa na podstawie, którego kobieta np. może wyrobić dowód osobisty, ponieważ zmieniła nazwisko- dodaje Monika Kamińska. W średzkim USC odbyło się pięć ślubów cywilnych z obcokrajowcami. Byli to obywatele: Węgier, Ukrainy (2), Niemiec i Norwegii.

W 2016 zarejestrowano 49 rozwodów, a 13 par nagrodzono medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. - Typowych urodzeń w naszej gminie nie było wcale, ponieważ nie ma już szpitala w Środzie Śląskiej, a dzieci nowo urodzone można rejestrować tylko w tym urzędzie, który jest właściwy ze względu na miejsce urodzenia dziecka - informuje Monika Kamińska i jednocześnie dodaje, że w 2016 roku było 30 urodzeń zagranicznych. Ilość zarejestrowanych zgonów w zeszłym roku to 100, w tym 2 zagraniczne.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA