Express-Miejski.pl

Po raz piąty w Udaninie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek

V Przegląd Kolęd i Pastorałek w Udaninie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 stycznia w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Udaninie odbył się V Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem było stowarzyszenie „Cicha Woda” z Udanina.

Koncert rozpoczął się od mszy świętej, odprawionej przez proboszcza Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach Ks. Marka Jodko. Wszystkich przybyłych powitała prezes stowarzyszenia Grażyna Teleszko oraz wójt Teresa Olkiewicz. - Pomimo mroźnej pogody atmosfera była ciepła i rodzinna, a zgromadzeni w kościele chętnie angażowali się we wspólny śpiew - mówią organizatorzy.

Podczas tegorocznego przeglądu wystąpili: Zespół Ludowy „Cicha Woda” z Udanina, „Woliborzanki” z Woliborza, „Stolczanki” ze Stolca, „Radośni” z Wróblowic, „Demolo” z Wrocławia, „Krukownianie” z Krukowa, Kapela Ludowa Janka Boduszki z Siemianic, „Jaworznianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Kądziołeczki” z Lutomi. Po występach muzycy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez gminę Udanin.

Po występach w kościele, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej w Udaninie na ciepły poczęstunek przygotowany przez członkinie Zespołu Ludowego „Cicha Woda”. 

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA