Express-Miejski.pl

Najlepsze licea i technika w Polsce. Jak wypadły średzkie szkoły?

Egzamin maturalny 2016 fot.: anbo

Miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Wśród nich znalazła się jedna ze średzkich szkół.

Ranking liceów przygotowywany jest na podstawie trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Wśród szkół technicznych czwartym kryterium jest jeszcze egzamin zawodowy.

W tym roku tytuł najlepszego liceum utrzymało XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. Na drugim miejscu uplasowało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy, które utrzymało swoją zeszłoroczną pozycję. Trzecie miejsce zajęło Liceum Akademickie UMK z Torunia.

Wśród dolnośląskich liceów PZSP nr 1 w Środzie Śląskiej na 50 miejsc zajęło 47. 

Wypadli gorzej niż rok temu

Wśród techników najlepsze okazało się Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP z Bydgoszczy. Drugie miejsce zajęło Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności z Krakowa, a trzecie - Technikum nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza. Najlepszym dolnośląskim technikum w tym zestawieniu jest Technikum nr 10 w Elektronicznych Zakładach Naukowych z Wrocławia

Ósme miejsce w województwie i 191. w kraju zajmuje Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej (52.10 proc.). Szkoła otrzymała znak jakości w postaci „Srebrnej szkoły”. Niestety jest to dość spory spadek technikum w rankingu. W zeszłym roku zajął on czwarte miejsce w województwie i 70. w kraju. 

anbo

3

Komentarze + skomentuj

REKLAMA