Express-Miejski.pl

Strażacy z Pichorowic cieszą się z odnowionej remizy

Wyremontowana remiza fot.: OSP Pichorowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Prace remontowe druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pichorowic rozpoczęli sami, w czynie społecznym. Wsparcie finansowe jednostka otrzymała od gminy Udanin.

21 grudnia zakończył się remont elewacji remizy wraz z ociepleniem dachu. Przed remontem budynek był mocno zniszczony. W zasadzie tylko dzięki tablicy informacyjnej można było wywnioskować, iż jest to remiza. Jednostka postanowiła zmienić ten wizerunek i własnymi siłami zabrali się za jej odnowę. - Dużo prac zostało wykonanych przez naszych ochotników. To oni poświęcili swój wolny czas, który mogli spędzić w przyjemniejszy sposób, aby odnowić budynek - opowiadają strażacy z OSP Pichorowice.

Otrzymali wsparcie od radnego i gminy

Ochotnicy za kwotę 8 tys. złotych sami wykonali posadzkę i docieplili ściany styropianem. Niestety strażakom skończyły się środki finansowe i o pomoc zwrócili się do radnego Wojciecha Płaziuka. - Nasz radny złożył wniosek do gminy o pomoc przy dokończeniu remontu. Prace, które wykonaliśmy przed zimą, podczas mrozów poszłyby na marne. Chcieliśmy rozpoczęty remont zakończyć. Dzięki pomocy gminy tak właśnie się stało. Wójt Teresa Olkiewicz przeznaczyła z budżetu środki i wynajęła firmę budowlaną, która dokończyła pracę - dodają strażacy.

Całkowity koszt remontu remizy to prawie 39 tys. złotych - Dziękujemy wójt Teresie Olkiewicz za przekazanie środków z budżetu gminy, bez nich nie mielibyśmy dziś tak pięknej i odnowionej remizy. Remont strażnicy bardzo poprawi nasze warunki pracy i wizerunek - dziękują ochotnicy.

Jakie plany na rok 2017 ma OSP Pichorowice? - Cały czas trwają u nas prace porządkowe i społeczne. Druhowie ostatnio zamontowali oświetlenie nad bramami wjazdowymi. Na 2017 rok chcemy dokończyć remont części biurowej w budynku. Z własnych środków dołożyliśmy 2 tys. złotych na zakup bramy - podsumowują ochotnicy z OSP Pichorowice.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy z Pichorowic cieszą się z odnowionej remizy

  2017-01-09 13:57:51

  anbo

  Prace remontowe druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pichorowic rozpoczęli sami, w czynie społecznym. Wsparcie finansowe jednostka otrzymała od gminy Udanin.

 • 2017-01-10 08:33:10

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  Brawo Druhowie z OSP Pichorowice, widać duże zaangażowanie i daleko idącą współpracę. :)

REKLAMA