Express-Miejski.pl

Na autostradzie kierowca Audi wjechał w tył Volkswagena

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Do zdarzenia doszło na 127 kilometrze autostrady A4 na pasie w kierunku Zgorzelca, na wysokości stacji paliw Lotos.

8 stycznia kilka minut po godz. 11 do zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ze Środy Śląskiej i Kostomłot. - Średzki oddział został zawrócony i przekierowany do kolizji 5 aut na autostradzie. Do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów pojechał tylko zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kostomłot - tłumaczy Dariusz Domaradzki z PSP Środa Śląska.

W zdarzeniu wzięły udział dwa samochody osobowe, którymi podróżowały trzy osoby. - 28-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki Audi, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Volkswagen. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych i 6 punktami karnymi - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji.

Zadaniem przybyłych na miejsce zdarzenia strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach i sorpcja płynów eksploatacyjnych. Zniszczeniu uległ przód Audi i tył Golfa, a straty oszacowano na 5 tys. złotych.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA